“Мама пішла в лікарню своїми ногами”: на Тернопільщині родичі звинувачують лікарів у смерті жінки (ВІДЕО)

60-річна Галина Катеринюк звернулась до лікарів по допомогу, а за кілька днів померла. Випадок трапився у Золотому Потоці Бучацького району. Дочка жінки погодилася телефоном розповісти про цю ситуацію

Ірина Катеринюк, донька померлої, розповідає, що в лікарню мати пішла сама, у неї були проблеми з тиском і вона вірила, що лікарі їй допоможуть.

Два дні після того як жінка поскаржилась на стан здоров’я, їй навіть не призначили необхідного лікування, каже Ірина. Лікарі порадили випити заспокійливе і поспати.

У лікарні підтверджують, жінка тривалий час хворіла – мала підвищений тиск. Заступник директора КНП “Золотопотіцька районна лікарня” Степан Стасюк розповів, що пацієнтка перебувала під наглядом сімейних лікарів, під наглядом терапевтів з приводу гіпертонічної хвороби. Каже, 10, можливо, й 20 років, хворіла цукровим діабетом, а в 2015 році перенесла гострий інфаркт міокарда.

Степан Стасюк зазначає, що коли жінка прийшла у лікарню, вона не була у критичному стані. У неї не виявили такої гострої симптоматики, щоби запідозрити те чи інше захворювання, зокрема, ішемічний інсульт. Її госпіталізували в терапевтичне відділення під його нагляд. Ішемічний інсульт, пояснює медик, це спазм судин головного мозку, відповідно, виникають ті чи інші порушення. Степан Стасюк переконаний – лікарі спрацювали вчасно.

Наступного дня жінці стало гірше – вона практично не могла розмовляти. Тому вирішили відправити її в обласну неврологічну лікарню в Тернополі. Через кілька днів там вона і померла.

Начальник відділу комунікацій ГУНП України в Тернопільській області Сергій Крета розповів, що пацієнтка впала в кому, з якої, практично, не виходила 5 днів. Дочка та лікарі психоневрологічної лікарні стверджують, що, якби пацієнтка була доставлена раніше і їй надавалася медична допомога у Тернополі, а не в районній лікарні, вона б, можливо, залишилася живою.

Родичі померлої написали заяву в поліцію через медичну недбалість. Сергій Крета каже, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 140 кримінального кодексу України – неналежне виконання лікарями своїх службових обов’язків. Відповідно, буде призначено ряд експертиз, комплексна судово-медична експертиза та буде створена комісія лікарів, які вивчатимуть питання.

Тим часом родичі померлої кажуть, якби допомогу надали вчасно, жінка залишалася б живою. Після слідства поліції на медиків Залотопотіцької лікарні будуть подавати до суду, аби все таки довести їхню провину, повідомляє “Т1″.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *