Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Дитина проситься до мами і голодує”: у заробітчанки з Тернопільщини відібрали рідну донечку

Жителька Тернопільщини Марія Попик поділилася зі громадськістю своїм болем і тривогами: чоловікові родичі забрали собі її дитину, поки їй доводилося заробляти гроші за кордоном, і вже встигли позбавити нещасну жінку материнських прав.

За словами пані Марії, доньку Сашеньку вона виховувала самотужки, адже її близькі вже давно проживали в Іспанії, а батько дитини батьківство офіційно не визнав. Попри те, його бабуся добре ставилася до них і часто запрошувала в гості разом з Сашунею. Тож коли при оренді квартири в обласному центрі Марію обдурили і разом з донечкою вони залишилися на вулиці, бабуся запропонувала залишити Сашу у них. Нещасна матір погодилася, адже чекати допомоги вже не було звідки, повідомляють “Тернополяни”.

Вона навідувала доньку, приносила їм з бабусею гроші, допомагала. Проте робити це доводилося таємно, бо в квартирі старенька з дівчинкою мешкали не самі. Донька бабусі Інна також проживала з ними. Жінка постійно гульдибанила у місцевих барах, приводила додому молодих коханців та ще й залякувала стару матір. Проте, з дитиною була бабуся, тож Марія, за її словами, була спокійна.

Як розповідає Марія Попик, у 2012-му році її мама запропонувала поїхати до неї в Іспанію, на що вона, звісно, погодилася. Грошей не вистачало, тож для жінки це була можливість трохи заробити. Донечку Сашу вона залишила з родичами чоловіка, його бабусею та тіткою Інною, які обіцяли глядіти дівчинку. Вона полетіла всього на кілька місяців, але її встигли позбавити батьківських прав ті, хто обіцяв допомагати та підтримувати.

“Інна, тітка колишнього чоловіка, колись працювала у поліції. Ще при живій матері вона скористалася своїми зв’язками в поліції щоб оголосити рідну сестру безслідно зниклою та відібрати у неньки квартиру. У судовому реєстрі є усі судові засідання. І про те, як рідну сестру зробила безвісті зниклою в той час, як та її гроші з-за кордону висилала і як в матері відібрала квартиру. Бабуся її боялася дуже. Хотіла хату назад відсудити, але нічого не вийшло. Коли вона померла, Інна залишилася там на правах власниці. Разом з моєю дитиною”,– розповідає Марія Попик.

Минуло три місяці і Марія повернулася до додому, до Саші, матір’ю якої вже не вважалася. Її про це не повідомили. А служба у справах дітей мало ще й допомогла з фальшивими документами! Перевірки і виклики до суду відправлялися по різних адресах, але не за місцем приписки. Усе робилося, щоб ніхто нічого не знав, каже Марія. Тож через два роки вона зі спокійним серцем знову поїхала до Іспанії на заробітки. Вона щотижня надсилала кошти та подарунки для доньки аж поки від сусідки з України не дізналася, що надсилати має вже аліменти.

Коли у 2018 році вона знову приїхала на батьківщину, дізналася, що вже як шість років позбавлена батьківських прав, бо “зловживала наркотиками” та “покинула дитину напризволяще”.

За роки відсутності тітка Інна встигла оббрехати жінку та повністю налаштувати проти неї соціальні служби, які у всьому почали потурати родичці. Тож, коли пані Марія спробувала повернути дитину, її навіть не впустили до кабінету, а куратор Саші – Анжела Богданівна заблокувала номер мами дівчинки, зсилаючись на те, що з нею різко розмовляли! Через повне небажання служби захисту дітей йти на зв’язок, жінці довелося найняти адвоката, збирати довідки, щоб довести власну “адекватність” та розпочати судову тяганину за право бути поруч з власною дитиною.

Зараз за підробку документів про нібито “неадекватну” поведінку жінки проти соціальних служб відкрито кримінальне провадження. Після багатьох судових засідань батьківські права Марії Попик повернули, але лише частково. Верховний суд відправив справу на доопрацювання, проте Інну опікунства не позбавив. Бо вона раптом зрозуміла, що залишиться ні з чим почала “піднімати” старі зв’язки і якимось чимось знову “затягнула” процес. Наразі суди тривають. Інна повністю ігнорує судові засідання, а Марія й досі не може побачити рідну дитину.

“Вона залякує мою Сашеньку. Забороняє нам спілкуватися і не дає навіть побачити її. Інна написала заяву, що я двері їм виламувала, а я свою невинуватість мала доводити в суді”, – з болем в погляді розповідає Марія Попик. – “Для цієї жінки гроші вище за все. Дитина її цікавить тільки з матеріальної сторони. Вона живе за рахунок моїх аліментів”.

До минулого року з дитиною жінка могла спілкуватися лише у мережі. Тринадцятирічна Саша писала, що хоче до мами та скаржилась, що немає що їсти. Уся подарована матір’ю техніка в руках дівчинки не затримується, а посилки отримує особисто Інна. І не відомо, чи говорить, що це від матері.

Від вчителів пані Марія дізналася, що за останні два роки майже четверть занять її донька пропустила, була або вдома або в психіатричній клініці.

Пані Марія розповіла, що родичка намагалася виробити дівчинці інвалідність (для додаткової допомоги), просто тримала в хаті – “захищала” від рідної матері.

Зараз учасники судового процесу очікують рішення комісії, яка має вирішити, чи може Саша повернутися до мами. Цей процес затягують вже два місяці, посилаючись на важливіші справи та ігноруючи першочерговість судового розпорядження.

Жінка вважає, що роблять це навмисне, адже в листопаді її дитині виповниться 14 років і тоді, коли вона сама зможе сама обирати своє майбутнє, Сашеньку примусять назавжди відмовитися від мами. Тоді Інна залишиться при “опікунських грошах”, а служба врятує своє становище.

Та поки цього не сталося, пані Марія продовжує оббивати пороги владних кабінетів, намагаючись врятувати донечку від хоч і рідної, але жорстокої та чужої людини.

Антирекорд смертності через COVID зафіксували в Україні (ВІДЕО)

Мирон Жибак: «Якісна освіта – успішна Україна, Тернопільщина, Бережанщина» (ВІДЕО)