Меню
Соціогрупа «Рейтинг»: у Тернополі визначилися лідери на виборах до Тернопільської облради
01.10.2020 Новини

За даними опитування проведеного авторитетною соціологічною групою “Рейтинг” за перемогу на виборах до Тернопільської обласної ради будуть боротися чотири політичних сили-“Слуга народу”, “Європейська солідарність», нова партія “ЗА МАЙБУТНЄ” та ВО «Свобода».

У Тернополі рейтинг партії Чайківського 13,6%
Дані опитування в місті Тернополі з’явилися на сайті групи “Рейтинг” (http://ratinggroup.ua/research/regions/monitoryng_miscevyh_vyboriv_2020_ternopil_9-17_veresnya.html)
З виборців, які визначилися і готові прийти на вибори”, близько 20,2% готові віддати свої голоси за “Свободу”, 20,2% – за “Європейську солідарність”, 15,4% – «Слугу народу» та 13,6% – партію Івана Чайківського “ЗА МАЙБУТНЄ”. На межі подолання прохідного бар’єру зі значно меншим показниками “Батьківщина” – 5,1%.
Не долають 5% бар’єр на виборах Обласної ради у Тернополі «Голос», «Сила людей», УГП, Радикальна партія та інші. В анкету були включені партії, які заявляли про свої амбіції взяти участь в обласних виборах.

Що цікаво, результати партій В.Зеленського і П.Порошенка корелюються з даними парламентського рейтингу партій в області. Натомість в партії “За майбутнє”, яку в Тернопільській області асоціюють з нардепом-мажоритарником Іваном Чайківським, та ВО «Свобода», яку в міську раду веде мер Тернополя Сергій Надал, обласний рейтинг значно випереджає парламентський.
Партія “ЗА МАЙБУТНЄ ” – єдина партія з нових, яка впевнено проходить в Тернопільську обласну і міську раду. Про це розповів в коментарі директор соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович.
“Ми постійно моніторимо ситуацію на Тернопільщині і вже сьогодні можна сказати, що ” ЗА МАЙБУТНЄ ” буде змагатися за перемогу на місцевих виборах з ЄС та “Слугою народу”. Причина такого зростання рейтингу – постать лідера “За майбутнє” на Тернопільщині народного депутата Івана Чайківського, який має високий рівень впізнаваності і позитивного ставлення серед мешканців як області, так і міста Тернополя», – каже відомий соціолог.

Лідери на Тернопільщині: партії, які ведуть на вибори Чайківський і Надал

Рейтинг нової політичної сили підтверджує загальноукраїнську тенденцію, що на місцевих виборах у жовтні на перших ролях будуть локальні політичні партії, які опираються на знаних, авторитетних та діяльних в регіонах людей. “ЗА МАЙБУТНЄ” позиціонується на Тернопільщині, як платформа для об’єднання господарів і патріотів. Іван Чайківський, якого з поміж мажоритарників в Тернопільській області на виборах до Верховної Ради підтримали найбільше виборців (35%), став магнітом для притягання успішних в різних галузях тернополян, які втомилися від засилля так званих політиків та випадкових людей у владі.
Заступник директора Агенства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький стверджує:
«Команди з нових або невеликих партій, які очолюють мажоритарники або просто відомі люди можуть відкусити великий шматок від електорального пирога в цих перегонах. Тобто за якісної роботи з електоратом та з початком виборчого сезону вдасться ще наростити рейтинги за рахунок виборців партії влади, як колишньої, так і нинішньої».
Ймовірно, що в області показники партії «За майбутнє» ще кращі, ніж у Тернополі. Партія активна у сільських територіях, а у її списку багато авторитетних у своїх районах господарників та аграріїв. Червневе опитування «Рейтинг» давало партії Чайківського стартовий рейтинг – 15 %.

Останню тенденцію яскраво підтверджують антирейтинги ключових парламентських партій в нашому регіоні. За даними соціологічної групи “Рейтинг” вслід за ОПЗЖ Медведчука в рейтингу антипатій тернополян розташувалися партії В.Зеленського і П.Порошенка, причому партію «Слугу народу» не люблять більше в Тернополі за ОПЗЖ.

Довідково:
Аудиторія опитування: мешканці Тернополя від 18 років і старші. Опитування проводилося 9-17 вересня 2020 року.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю та освітою. Загальна вибіркова сукупність: 654 респонденти. Особисте формалізоване інтерв’ю (face to face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 3,8%.


Підпишись на Наш Телеграм-канал!

Залишити відповідь
*

ОНЛАЙН видання Галас