Якщо “червоні” зони становлять 70% і більше від загальної території області, то її повністю можуть віднести до “червоної” зони.
Як інформує “Терміново“, про це на спеціальному брифінгу розповіла головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук.
“Цей показник ми вже перейшли”, – зауважила Чайчук. – “Щодня в області реєструють в межах 200 випадків коронавірусу. До “помаранчевої” зони відносять ті населені пункти, де реєструють від 120 до 240 випадків коронавірусу на 100 тис. населення. Це показник загалом по області станом на 8 вересня 255,8 випадків”.
За словами заступника очільника Тернопільської ОДА Ігоря Гайдука, “ймовірно, на наступному засіданні спеціальної комісії більша частина нашої області буде в червоній зоні”.
Що ж до летальних випадків, то в області їх останніми днями реєструють не менше 2 на добу. Найвища летальність – серед пацієнтів, віком 30-40 та 50-65 років, це по 33% на кожну групу, розповіла Чайчук.
“Серед пацієнтів, старших 65 років смертність становить 13,9%”, – зазначила головна санітарна лікарка. – “Реєструють багато випадків безсимптомних форм, які є небезпечними, бо спричиняють зростання рівня захворюваності. Молодь зазвичай є безсимптомними, тож заражають батьків, дідусів та бабусь”.
Що ж до того, що жителі області до тижня часу чекають на результати тестів, то Чайчук наголошує: “лавину” тестів спричиняють самі ж пацієнти, які не дослухаються до рекомендацій медиків.
“Коли ускладнилася епідситуація, почало поступати до 3 тисяч взірців на добу, а потужність нашого лабцентру – 1000 зразків на добу”.
Щоб знизити ей потік, тепер аналізувати будуть лише необхідні категорії пацієнтів. За 2 дні ситуацію обіцяють налагодити.
“Люди спершу не вірять, що є захворювання. Коли ж хтось із колективу захворіває, контактні одразу ж хочуть здати ПЛР-тест, хоча контактні особи мають обстежуватися на 14 день. Наші ж люди хочуть на 3-й день, коли ПЛР-тест зазвичай є негативним. А тоді людина ще раз проходить тестування через 2 тижні, яке показує позитивний результат”, – пояснює Чайчук, яким чином в лабцентрі назбируються сотні зайвих зразів.
Наразі в області заповненість ліжок хворими на ковід становить 56%, по місту цей показник 52%. Однак це зовсім не означає, що класти хворих справді є куди, зазначає начальник обласного управління охорони здоров’я Володимир Богайчук.
“В лікарні “швидкої” – 135 ліжок, на них лежать 85 хворих на ковід і ще пацієнтів із підозрою. Згідно вимог, пацієнти, в яких підтвердили коронавірус, можуть лежати по двоє-троє в одній палаті. Однак ті, в кого лише підозра, мають бути в окремій палаті”, – зауважує Богайчук. – “Тому наразі є лише кілька місць для пацієнтів з коронавірусом. Пояснюю це, відповідаючи на питання, чому заповненість 50%, а ми не маємо куди класти пацієнтів”.
За словами чиновника, Тернопільську міську лікарню №2 також хочуть включити для надання допомоги хворим на ковід. Крім того, Богайчук також розповів, що в районній лікарін теж лежать пацієнти із ковідом.
“Медицина справляється з наданням допомоги”, – запевняє Богайчук. – “Але я вже бачу той екватор, коли ми не зможемо цього робити. В області є 184 апарати ШВЛ. Якщо буде масове поступлення людей в стаціонар, ми не зможемо надавати адекватну допомогу”.
Чиновник наголошує: люди нехтують карантинними заходами через власну безпечність, через що і зростає кількість інфікованих.
“Надходять хворі, ми питаємо, де захворів? І чуємо: ” на весіллі”, “на дні народженні”, “на святкуванні”. Нам треба повернутися до березневих радикальних заходів”, – переконаний Богайчук.