Невід’ємним елементом хороших доріг є ваговий контроль. На початку вересня в Україні запровадили цілодобовий ваговий контроль вантажівок. За словами представника уряду у Верховній Раді Василя Мокана, аби контроль був ефективним, уряд збільшив кількість інспекторів, а також дозволив залучати до патрулювання органи місцевого самоврядування або балансоутримувачів доріг. Таким чином має збільшитися географічна присутність інспекторів на дорогах.
Крім цього, вже незабаром має посилитись відповідальність за порушення вагових параметрів на дорогах. Верховна Рада 16 вересня прийняла у першому читанні законопроєкт, який підвищує штрафи за перевантаження фур. Залежно від відсотка перевантаження вони можуть сягати 51 тисячі гривень.
За словами очільника Міністерства інфраструктури Владислава Криклія, наразі уряд розглядає також розширення габаритно-вагового контролю на пасажирський транспорт. Це питання допрацьовується спільно з депутатським корпусом.
Міністр пояснює: «У пасажирських перевезеннях також є порушення в перевезенні поза нормою. Оскільки, коли в маршрутне таксі або автобус сідає більше людей, ніж допустима технічними параметрами норма, це ті самі ризики. Це – про небезпеку для пасажирів і учасників дорожнього руху. Тому потенціал габаритно-вагового контролю може бути розширено з вантажівок на пасажирські перевезення. І все це має працювати в комплексі, в єдиній системі».
У майбутньому ваговий контроль має відбуватись автоматично. На цьому наголошує Президент Володимир Зеленський: «Поставлено завдання Міністерству інфраструктури перезавантажити Укртрансбезпеку. Мені здається, тут реформа дуже проста: щойно людський фактор піде з дороги – все з дорогами буде добре. Тому поставлене завдання впровадити автоматичну систему перевірки та фіксації вантажів. Вона буде – шість «пілотів» ми вже зробили біля Києва».
До кінця 2020 року на дорогах державного значення планують встановити 50 систем зважування в русі Weigh-in-Motion (Зважування в русі), а до кінця 2021 року – ще 100. Такі системи не тільки зважують та фіксують габарити, а й можуть визначити навантаження на конкретні осі вантажівки. Камери фіксують номери авто й автоматично надсилають дані на сервер, далі їх обробляє інспектор і накладає штраф.
Уже за кілька місяців можна буде підбивати підсумки сезону будівництва доріг і посилення контролю за перевантаженнями. Маючи конкретні цифри по регіонах, можна буде порівняти, наскільки та чи інша область була ефективною в реалізації програми.
This website uses cookies.