Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Через тверду позицію тернополян та міського голови Тернополя, уряд змінив принцип карантинного зонування України

Важливо
Державна комісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні оновила розподіл України на карантинні зони. Тернопіль перемістили з червоної до помаранчевої зони. Але найголовніше, уряд відмовився від практики обмеження роботи бізнесу, транспорту і навчальних закладів, саме цього добивалась міська рада Тернополя. Саме за цю позицію Сергія Надала назвали «бунтівним мером».
Рівень карантинних обмежень визначатимуть спільно з громадою
Головним предметом протистояння міського голови Тернополя Сергія Надала та уряду була позиція проти обмеження роботи транспорту, бізнесу, садочків і шкіл. Міська рада Тернополя ухвалила власну процедуру того як місто має жити в умовах пандемії. При дотриманні обов’язкових протиепідемічних норм (маски, дезінфекція і соціальна відстань), не закривались підприємства і установи, продовжили працювати дитячі садочки і школи, працював громадський транспорт.
Уряд зрештою змушений був погодитись, що позиція Тернополя, яку підтримали інші українські міста, є обгрунтованою і доречною у сьогоднішній ситуації. Також уряд погодився відмовитись від практики обмеження залізничних і міжобласних перевезень.
Кабінет міністрів України на своєму засіданні змінив умови поділу регіонів на на так звані «зони» карантину, а також правила для кожної із зон. Тепер регіони підключатимуть до визначення «червоних зон»: рішення ухвалюватимуть спільно державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при умовах: завантаженість понад 75% ліжок у лікарнях протягом 5 днів поспіль, перевищення середнього рівня захворюваності випадків на 100 тисяч населення у понад п’ять разів за 15 днів.
Боротьба міст з непрофесійним урядом за конституційні права громадян триває
Це значний крок у подоланні ручного “зонування” України, проте проблема і надалі залишається. Нажаль, Україну й надалі будуть ділити на зони, будуть обмежувати конституційні права українців. Тому Сергій Надал, якого підтримують його колеги з інших міст України, буде й надалі наполягати на неконституційності «червоного карантину». Бо найголовніше, що уряд має не лише забороняти, а запусти комплексну державну політику профілактики COVID-19 з використанням коштів коронавірусного фонду. Досі триває практика, коли уряд спрямовує кошти цього фонду на так зване “велике будівництво”, підтримку поліції, та інші напрямки, не пов’язані на профілактику і боротьбу з вірусом.

Тернополянин загинув під час риболовлі на Чортківщині

На Тернопільщині батьки скаржаться на те, як їхніх дітей везуть до школи