26% або кожен четвертий житель Тернопільщини їде на заробітки

Результати недавнього опитування жителів Тернопільщини, що його провела соціологічна група «Рейтинг», знову висвітлили одну з найбільших проблем регіону.

26 відсотків (а це приблизно кожний четвертий) опитаних зазначили, що найближчим часом планують їхати на закордонні заробітки.
Можливостями знайти роботу, займатися підприємництвом i рівнем оплати праці в Україні переважна більшість респондентів, швидше, невдоволені.
Оцінюючи фінансове становище власної сім’ї, 42 відсотки  зазначили, що воно погіршилося, 46 — що не змінилося (але це не означає, що воно людей раніше задовольняло), і лише 11 — відчули покращення.
Щодо оцінки економічної ситуації в Україні загалом, то  62 відсотки опитаних вважають, що впродовж останнього року вона погіршилася, 26 — не побачили жодних змін і лише 9 — відзначили покращення.
При цьому 30 відсотків очікують погіршення в майбутньому, майже третина вважає, що ситуація не зміниться, і тільки 23 — усе ще сподiваються на покращення у близькій перспективі.
Треба зазначити, що Тернопільська область протягом багатьох років постійно залишається в трійці регіонів із найнижчою середньою зарплатою. Тривалий час гостро стояла й проблема безробіття, однак її допомогли вирішити (не на користь держави, звичайно) закордонні заробітки.
Ще два роки тому кількість вакансій від роботодавців почала суттєво перевищувати кількість осіб, зареєстрованих у центрах зайнятості, однак у специфічному контексті.
Люди не хочуть працювати на ті зарплати, які їм пропонують місцеві роботодавці, бо, приміром, у сусідній Польщі навіть на найпростішій роботі можна заробити втричі більше, не кажучи вже про кваліфіковану працю за популярними робітничими спеціальностями.
В підсумку кількість тих, хто обирає закордонні заробітки, лише збільшується, а місцеві роботодавці починають усе гостріше відчувати дефіцит кадрів.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *