Майже півтори тисячі тернополян змінили виборчу адресу

За даними сайту Державного реєстру виборців у Тернопільській області від 1 липня по 10 вересня 1417 громадян змінили або визначили свою виборчу адресу та зможуть проголосувати за місцем фактичного проживання на місцевих виборах 25 жовтня. 10 вересня, в останній день, коли можна було скористатися цією процедурою, працівники Тернопільського міського відділу ДРВ опрацьовували заявки до 24 години. Про це повідомляє ОПОРА.

ОПОРА кілька разів з 1 липня до 10 вересня аналізувала відомості про звернення виборців щодо зміни виборчої адреси в межах Тернопільської області. За спостереженнями ОПОРИ активність громадян зросла ближче до крайнього терміну визначеного для проходження цієї процедури. Так, станом на 20 серпня 170 осіб змінили свою виборчу адресу на адресу в Тернопільській області, станом на 2 вересня – 432 особи, станом на 7 вересня – 657 осіб і за весь період – 1417 осіб. Тобто за два останні дні кількість звернень громадян щодо зміни виборчої адреси зросла більше ніж у два рази.
У коментарі для ОПОРИ начальниця відділу ведення державного реєстру виборців Тернопільської міської ради Ірина Бурда розповіла, що 10 вересня близько 50 осіб прийшли особисто у відділення, щоб написати заяву про зміну виборчої адреси. А також вона повідомила, що того дня працівники відділу до 24 години опрацьовували електронні заяви, які надійшли до 20 години, а зранку 11 вересня до 12 години доопрацьовували заяви, які надійшли після 20 години.
У свою чергу начальник відділу ведення ДРВ апарату Бережанської РДА Ростислав Легкий повідомив ОПОРІ, що 10 вересня у відділ надійшло чотири заяви щодо зміни виборчої адреси, дві електронні і двоє осіб прийшло особисто. Зі слів начальника відділу, за весь період найчастіше причиною для зміни виборчої адреси громадяни вказували фактичне місце проживання: «Зверталися ті люди, які на парламентських і президентських виборах, проходили процедуру тимчасової зміни місця голосування».
Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка нагадує: «На офіційному сайті Державного реєстру виборців у вкладці «Кабінет виборця» можна перевірити чи включена особа у Реєстр, створивши відповідний запит. У ньому потрібно вказати ім’я, прізвище, по батькові, дату народження, адресу електронної скриньки та виборчу адресу. Після відправлення запиту на електронну скриньку приходить код підтвердження, який дійсний протягом 15 хвилин. Ввівши код у відповідне поле, особа відразу отримує інформацію про присутність чи відсутність її у Реєстрі, а також за виконанням першої умови – інформацію про адресу виборчої дільниці».
За даними опублікованими на сайті ДРВ, найбільша активність мешканців області, які змінили свою виборчу адресу, спостерігалася у Тернопільській міській громаді та становить 40% усіх звернень. До неї від 1 липня прибуло 392 особи, що становить 0,2% від загальної кількості виборців у громаді.
Також до територіальних громад, де активність громадяни щодо зміни виборчої адреси була вища за 5%, належать Підволочиська селищна та Саранчуківська сільська громади. До першої і до другої прибули по 71 особі, що становить 0,5% та 1,3% від загальної кількості виборців у громадах відповідно. Дані щодо решти громад Тернопільщини наведені у таблиці

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *