В період з 20 серпня 2020 року по 30 вересня 2020 року (включно) та з 1 листопада 2020 року по 30 червня 2021 року в Тернопільській області розпочинається линька раків та встановлюється заборона на їх вилов. Основна мета заборони – захистити членистоногих у період линьки, під час якої вони найбільш вразливі.
Міцний панцир захищає рака від ворогів, але заважає йому розвиватись, стримуючи його ріст, тому рак час від часу скидає свої тверді покриви. Молоді раки линяють частіше, ніж дорослі. Наближення линьки можна побачити за зміною кольору панцира. Він стає матовим, тонким і крихким. Процес скидання старого панциру може тривати від кількох хвилин до кількох годин. Новий твердне за півтора місяця. Під час линьки у раків можуть відриватись клішні, ніжки та вусики, які згодом відростають. У такий період рака легко вполювати, як підводним хижакам так і недобросовісним рибалкам. Саме в цей час і запроваджують заборону на вилов цих річкових мешканців.
З метою здійснення державного контролю за охороною річкових раків під час їх другої линьки Тернопільським рибоохоронним патрулем виданий відповідний наказ від 06.08.2020 № 26, яким заборонено вилов раків у всіх водоймах Тернопільської області (за виключенням водойм, наданих в оренду на умовах аквакультури).
За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф до 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).
Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.
Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо Ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти на цілодобову «гарячу лінію» Тернопільського рибоохоронного патруля: (0352)27-70–34 та (097)427-85-95
Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися |
Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити |