Ситуація погіршується: підприємці готуються до нових звільнень восени через COVID-19

Очікувати поліпшення ситуації на ринку праці принаймні до кінця року не варто.

Про це попереджають експерти, передає finance.ua. У свою чергу, український бізнес не відкидає вже восени запровадження більш жорстких обмежень. А це значить – подальше зростання безробіття в країні.

“Якщо ми говоримо саме про оціночну кількість безробітних від кількості робочої сили потенційної, то 10% – це дуже оптимістично. Я думаю, що буде принаймні на 40% більше… Це означає, що в кількісному виразі – це від 13% до 15%”, – попереджає експерт програми “Внутрішня та зовнішня політика” Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

Із ним погоджується керуючий партнер АО “Дмитрієва та партнери” Ольга Дмитрієва: “Якщо буде погіршення епідеміологічної ситуації, то, безумовно, це може бути пов’язано з новими звільненнями… Я особисто збираюся 1 вересня офіс переводити на кілька тижнів на дистанційну роботу. Тому що я прогнозую, що буде знову хвиля захворюваності. Я не хочу доводити ситуацію до примусового карантину, я не хочу, щоб мої співробітники хворіли”.

У схожій ситуації нині – більшість підприємств, зокрема, малого та середнього бізнесу. У деяких секторах, як то ІТ – націлені на дистанційну роботу. Однак, кажуть експерти, чимало буде таких, що можуть “не вижити”. І змушені будуть вдатися до чергових скорочень робочих місць.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *