На Дністрі чоловік врятував життя маленькому жителю Тернопільщини

Під час відпочинку на Дністрі в Тернопільській області чоловік з Калуша врятував місцевого хлопчика, який почав тонути.

Відпочивати на Тернопільщину Віктор Павлів поїхав з всією сім’єю. Пропливаючи вздовж берега біля села Устечко Заліщицького району шукали місце де б причалити. Чоловік каже, тоді інтуїтивно, звернув увагу на трьох дітей, які голосно розважались у водоймі, інформують “Вікна”.
Ще не встигла сім’я розкласти свої речі, як Віктор почув, що дитина кричить: «Я тону». Спершу чоловік сприйняв це за жарт. Але згодом почала кричати дівчинка, що хлопець не вміє плавати. До того часу його вже течією віднесло на середину Дністра метрів за 10 від того місця, де діти були спочатку.

“Ніхто з дорослих не звертав на це увагу, а ті, хто й почув, не відреагували, — розповів Віктор. — Тож я щодуху побіг спершу вдовж берега, потім, перебігши русло, де річка Джурин впадає у Дністер, кинувся у воду. Коли підпливав, хлопчик щосили бив руками і вже моментами занурювався у воду. Я захопив його під руки ззаду і почав пливти до берега. В цей час побачив каяк, на якому пливли двоє старших людей, а за ними ще одного хлопчака з цієї ж компанії, який також не міг собі дати раду. Тож порадив чоловікові, який не знав, як повестися, просто дати змогу дитині зачепитися за каяк. Коли я виніс на берег одну дитину, повернувся за іншим. Дорослі, які увесь цей час відпочивали з пивком і шашличками, нагодилися лише тоді, коли обоє дітей були уже на березі в безпеці”.

За словами Віктора, ось так через безпечність і дорослих, і дітей гарний відпочинок міг закінчитися трагедією.

Прокоментував цей випадок і директор обласного КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. С. Дідича” Михайло Ковтун.

“Дністер з року в рік стає улюбленим місцем відпочинку для все більшої кількості туристів. Проте декотрі з них думають, що річка ця неглибока і течія нешвидка. Насправді Дністер — це річка перехідна з гірської в рівнинну, яка і глибину має велику, і течію теж. А ще, щороку після паводків тут змінюється дно, тож, відпочивальникам треба бути обачними. А коли йдеться про відпочинок дітей, то тут взагалі повинен бути постійний контроль із боку дорослих. У воді — це має бути відстань витягнутої руки. А в нас за відпочинком здебільшого нехтують цими правилами, а потім і виникають такі неприємні трафунки”, – пояснює Ковтун.

Він додає, оскільки це місце є популярним у туристів, то органам місцевого самоврядування необхідно подбати про рятувальників або хоча б навчених людей-волонтерів, які могли б надати допомогу на воді. Мовляв, якби в цьому випадку не було Віктора Павліва, то хтозна, як би все закінчилося.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *