Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

В Україні грози і град, рівень води підвищиться – ДСНС

epaselect epa04907232 Lightning illuminates the nigh sky over Landkreis Oder-Spree in Jacobsdorf, Brandenburg, Germany 01 September 2015. EPA/PATRICK PLEUL

Держслужба з надзвичайних ситуацій попереджає про грози, град і шквали по Україні, а також про підвищення рівнів води.

Про це повідомляє сайт ДСНС.

“За даними УкрГідрометцентру, 4 липня в західних, північних, Вінницькій областях, вдень і на Одещині грози, вдень під час гроз в окремих районах град та шквали 15-20 м/с”, – йдеться у повідомленні.

ДСНС також попереджає про підвищення рівнів води у різних областях України.

Так, 4 липня на рiчках Закарпатської областi очiкується пiдвищення рiвнiв води на 0,3-1,0 м, в межах корiнних берегiв. На р.Латориця дiлянцi м.Мукачево – м.Чоп утримуватимуться високi рiвнi з початковим виходом води на заплаву мiждамбового простору.

На малих водотоках та в верхiв’ях річок очікується швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м. В мiсцях проходження сильних злив буде вiдбуватися формування значного мiсцевого та силового стоку з пiдтопленням понижених мiсць, особливо в населених пунктах. Також прогнозують утворення локальних селiв та зсувів перезволоженого грунту.

Крім того, підтоплення можливі на Одещині. 3-4 липня очікується проходження максимального рівня паводкової хвилі на р. Дністер біля с. Маяки, внаслідок цього можливе затоплення понижених ділянок автодороги Одеса-Рені, городів та сільськогосподарських угідь в с. Яськи, м. Біляївка.

3-4 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (ЛьвiвськаIвано-Франкiвська обл.) очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0,2 – 1,0 м над рiвнями 2 липня. При значних дощах можливе формування мiсцевого та схилового стоку.

Протягом 3-4 липня буде вiдбуватися добiгання невисокої паводкової хвилi на Латорицi в створі поста Чоп з пiдвищенням рiвня води на 1,0 – 1,5 м (над рiвнем на 8 годину 3 липня) з виходом води на заплаву мiждамбового простору.

4-6 липня на р. Прип’ять в створі поста Річиця, при подальшому пiдйомi рiвня води з добовою iнтенсивнiстю 1-3 см за добу, можливе досягнення вiдмiтки затоплення присадибних ділянок в с. Пiдгiр’я (Ратнiвський р-н, Волинська обл.).

У зв’язку з очiкуваними значними опадами в гiрськiй частинi, ввечерi 3 та протягом 4-5 липня, на рiчках басейнiв Прута та Сiрету очiкується змiна гiдрологiчного режиму з пiдйомами рiвнiв води на 0,2-0,7 м над рiвнями 3 липня. У мiсцях випадiння сильних злив можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку.

Коронавірус на Тернопільщині: +35 хворих за добу

На Тернопільщині на коронавірус найбільше хворіють у віці 30-49 років