У Карпатах туристи сфотографували дивну тваринку (ФОТО)

На карпатському хребті Мармароси туристи сфотографували дивовижну тваринку, яка вразила користувачів мережі.

Як повідомляє “Репортер“, знімок тваринки опублікували в Фейсбук-спільноті “Тваринний світ України”.

З’ясувалося, що це соня лісова – гризун родини вовчкових. Один з 4-х видів родини вовчкових у фауні України. Соня лісова добре відрізняється від інших гризунів нашої фауни сіро-бурим забарвленням хутра, пухнастим хвостом, чорною смугою, що йде через око, та чіпкими пальцями.

Довжини тіла та голови — 90-116 мм, хвоста — 60-93 мм, лапки — 20-24 мм. За зовнішнім видом подібна до жолудниці європейської (“соні садової”), поширеної в Україні на Поліссі, Поділлі та у прикарпатських областях.

Цей гризун поселяється у лісах та садках. Свої гнізда влаштовує у дуплах дерев, в шпаківнях, часто селиться поблизу людей, зокрема у господарських приміщеннях. Соня часто стає жертвою котів та куниць.

Соня лісова дуже добре приручається з малого віку. В ранньому віці добре п’є молоко (розведену “дитячу суміш”) з піпетки, у віці від 2-х тижнів до 3-х місяців надає перевагу комахам, особливо охоче їсть коників, великих нічних метеликів, “борошняних червів”. За один день з’їдає близько 10-20 комах. Воду п’є часто, дуже любить ягоди та фрукти. Активна переважно у вечірні години.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2020 Портал “Галас”. Всі права захищено. У разі перепублікації авторського матеріалу сайту “Галас”, гіперпосилання на сайт galas.te.ua обов’язкове. Редакція не несе відповідальності за переопубліковані матеріали з посиланням на інші джерела та думки авторів.