Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

3 чи 4 райони: фахівці і політики дискутують про новий районний поділ Тернопільщини

На цьому тижні загострилися дискусія щодо майбутнього районного поділу Тернопільської області.
У ЗМІ просочилася інформація, що з Тернопільської обласної адміністрації подали в Кабінет Міністрів пропозиції про створення чотирьох районів – Тернопільського, Кременецького, Чортківського і Бережанського. Це викликало протести у районах, які хочуть включити до складу Бережанського району. Зокрема, жителі Зборівського району вийшли на акцію протесту з вимогами не приєднувати їх до Бережанського району.
Наприкінці тижня Міністерство розвитку громад та територій оприлюднило проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області.


У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем та наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проектним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.
«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Пропозицій щодо майбутніх районів було по декілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Всі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення. Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня». Рекомендації визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. Цей критерій, в свою чергу, базується на «Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу.
У Тернопільській області наразі планується створення 3 укрупнених районів – Тернопільського, Чортківського та Кременецького. Населення проектного Тернопільського району буде складати 495 тисяч осіб, Чортківського – 395 тисяч осіб, Кременецького – 155 тисяч осіб.

Увага! У Тернополі мешканцям одного з будинків виключать воду

У МОЗ назвали причину зростання хворих на коронавірус