Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

СБУ перевіряє інтерв’ю Гордона з російським терористом

Служба безпеки України проведе перевірку у зв’язку з інтерв’ю, яке український журналіст Дмитро Гордон взяв у екслідера сепаратистів Ігоря Гіркіна.
Про це BBC News Україна повідомили в пресцентрі відомства.
“СБУ вивчить ситуацію навколо інтерв’ю з Гіркіним”, – сказав співрозмовник у відповідь на питання, чи будуть українські спецслужби реагувати на інтерв’ю.
Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у коментарі BBC News Україна зазначив, що використовувати інтерв’ю підозрюваних та обвинувачених осіб у розслідуваннях “достатньо розповсюджена світова практика”.
“Такі інтерв’ю цінні додатковим фактажем, деталями. Наприклад, так звана “прокурор” Криму підтвердила те, що їй відомо про підозру та кримінальне переслідування проти неї в Україні”, – пояснює він.
Гіркін під час свого інтерв’ю також розказав про конкретні факти вчинення ним особливо тяжких злочинів.
“Я не виключаю можливість, що у майбутньому ця інформація стане предметом розгляду і під час розслідування серйозних порушень міжнародного гуманітарного права – воєнних злочинів та злочинів проти людяності”, – повідомив Мамедов.
Зокрема, особливу цінність для слідства, за його словами, має інформація щодо контролю та постачання зброї незаконним збройним формуванням з Російської Федерації.
Ігор Гіркін, якого також називають Стрєлков, – один із найбільш відомих учасників конфлікту на сході України.
Він неодноразово визнавав, що брав активну участь в процесі анексії Криму Росією. У 2014 році він перебував на посаді “міністра оборони” сепаратистів з так званої “Донецької народної республіки”. Саме він повідомив у соцмережах, що сепаратисти збили літак, який пізніше виявився пасажирським малайзійським Боїнгом MH17. В результаті атаки загинули 298 людей.

840 тисяч за 200 зрубаних дерев

Рецепт Чайківського: депутат виступає за розвиток переробної галузі та скорочення експорту сировини