Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Жителі Тернопільщини віддали шахраям більше 60000 гривень

Псевдопрацівники банку ошукали краян на суму більше 60 000 гривень.


Найпопулярнішим видом шахрайства являється викрадення коштів з банківських карток. Громадяни потерпають від рук зловмисників, які зловживаючи довірою отримують доступ до електронних гаманців краян й як наслідок привласнюють чужу готівку.

Черговий факт такого шахрайства задокументували працівники Тернопільського відділу поліції. Як повідомив житель обласного центру, він став жертвою аферистів.

За словами тернополянина до нього зателефонував невідомий чоловік, який представився співробітником служби безпеки банку. Аферист повідомив про несанкціоноване втручання в систему фінустанови невідомими особами. В результаті чого електронний гаманець чоловіка заблоковано. Пройдисвіт попросив краянина уточнити персональні дані, аби активувати рахунок, що й зробив чоловік. Вже згодом перевіривши залишок, 57-річний потерпілий виявив нестачу коштів в розмірі 40 800 гривень. За допомогою звернувся до правоохоронців.

За аналогічною схемою потерпіла й жителька Монастириського району. Дівчина позбулася 20 000 гривень.

Відомості про події внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 частини Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вкотре наголошують місцевим мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.

Пам’ятайте:
• працівники фінустанов не телефонують до абонентів та не просять уточнити будь-які персональні дані ( адже вони конфіденційні ), ними володієте лише ви;
• всю інформацію щодо вашого поточного рахунку ви можете уточнити у найближчому відділенні банку;
• шахраям вистачає лише дізнатися номер картки, що вибитий на пластику та секретний код.

Схема шахраїв проста: аферист видає себе за працівника банку і, посилаючись, наприклад, на збій в комп’ютерній системі і втрату даних, просить клієнта нагадати реквізити свого карткового рахунку.

Зрозуміти, що це шахрай, можна після того, як у вас попросять назвати ваш PIN-код і код, який зображено на звороті пластика (CVV2/CVC2 – використовується при здійсненні покупок в Інтернеті). Обидва коди – це таємниця, яку в жодному разі не можна повідомляти ані банку, ані комусь ще.

Пам’ятайте, ви своїми діями допомагаєте аферистам спустошувати власні електронні гаманці.

Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».

На Тернопільщині люди масово здали кров для обпечених дітей (ВІДЕО)

На Тернопільщині далі господарюватиме атмосферний фронт з дощами і заморозками