На Тернопільщині шахраї за допомогою дубліката сім-картки оформляють онлайн кредити

Останнім часом в області почастішали випадки шахрайства з сім-картками. За допомогою крадених номерів зловмисники оформляють онлайн кредити на свої банківські рахунки.

Суть афери полягає у тому, щоб отримати дублікат вашої сім-карти. До людини телефонує нібито мобільний оператор і пропонує різні послуги: підключити вигідний тариф, надати додаткові мегабайти тощо. Відтак просить абонента продиктувати йому дані, які надійшли sms-повідомленням. Отримавши необхідну інформацію, зловмисники блокують вашу картку і виготовляють її дублікат. За допомогою крадених номерів шахраї оформляють онлайн кредити на своїх жертв через різні сайти. Гроші надходять на рахунки аферистів, а потерпілі навіть не здогадуються, що потрапили у боргову яму.

Правоохоронці застерігають: не спілкуйтеся з незнайомцями по телефону і не розголошуйте жодних даних, які надходять у вигляді sms-повідомлень. Якщо ви виявили, що ваша сім-картка більше не активна, то це перший сигнал про те, що нею могли скористатися зловмисники. Зверніться в сервісний центр і «прив’яжіть» свою сім-картку до паспорта. Тоді відновити її можна буде лише особисто, прийшовши з документами до оператора. В будь-яких ситуаціях зберігайте пильність та дотримуйтесь заходів безпеки.

Автор: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *