Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У нових тернопільських автобусах всі пільговики їздитимуть без обмежень

В інших містах Західної України не все так добре

Нещодавно Тернопіль придбав 20 нових сучасних низькопідлогових автобусів з Білорусі марки «МАЗ 206». Кошти були виділені відповідно до прийнятих на сесії міської ради змін до бюджету громади на 2019 рік.

Нові автобуси для комунальної транспортної компанії

Як заявив міський голова Сергій Надал придбання нових автобусів – це черговий крок до системного вирішення проблем громадського транспорту міста.
«Ці міські автобуси добре зарекомендували себе в Україні, адже вони маневрені, довжиною 9 метрів. Автобуси – низькопідлогові, доступні для батьків з візочками і для людей з інвалідністю. Придбання цих автобусів є черговим кроком до створення єдиної транспортної компанії у Тернополі, адже нашою головною метою є надання якісних послуг пасажирських перевезень у громаді», – зазначив Сергій Надал.

У Тернополі зберегли безкоштовний проїзд для пільговиків

Незважаючи на появу у Тернополі великої кількості великих комунальних автобусів, у них зберігаються усі пільги, які діють у комунальних тролейбусах. Цю інформацію підтвердив міський голова.
«Проїзд у всіх великих комунальних автобусах, як і у тролейбусах, є і буде БЕЗКОШТОВНИМ для усіх пільговиків без обмежень у кількості і часі! Також право БЕЗКОШТОВНОГО проїзду матимуть школярі і студенти», – підкреслив Сергій Надал. Безкоштовний проїзд без обмежень стосується виключно комунального транспроту, тобто такого, де власником є міська рада. У приватних маршрутках для пільговиків існує обмеження до 10 ранку.
Ця інформація є дуже важливою для тернополян, зважаючи на повідомлення з сусідніх обласних центрів, де готуються обмежити право на безкоштовний проїзд для пільговиків.

У Луцьку вводять обмеження для пенсіонерів

Дивна ситуація з безкоштовним проїздом пенсіонерів у тролейбусах сталася у Луцьку. В автобусах луцькі пенсіонери були змушені платити й раніше.

Частина пенсіонерів Луцька, які оформили карту лучанина, виявили, що вони не мають права на безкоштовний проїзд у тролейбусах. Як повідомили у мерії Луцька, пенсіонери за вислугою років, за втратою годувальника чи з інвалідністю права на пільговий проїзд не мають. Вихід є, але не для всіх. Якщо пенсіонерам вже виповнилося 60 – можна змінити категорію, тобто вийти на пенсію за віком, отримати нове посвідчення і зробити пільговий електронний квиток.

У Львові з нового року скасують право на безоплатний проїзд

У Львові перевезення пільговиків може змінитися із 1 січня 2020 року. Причина банальна – кошти. Через брак фінансування пільгових перевезень такі послуги надаватимуться обмежено. Про це йдеться у зверненні львівських перевізників.
У зверненні зазначається, що з 2017 року державне фінансування пільговиків припинено. Ці зобов’язання перекладено на органи місцевої влади та місцевого самоврядування. у 2019 році депутати Львівської міської ради прийняли рішення “про відмову автотранспортним підприємствам у виділенні коштів на компенсацію втрат від пільгових перевезень”. Пенсіонери та інші пільгові групи населення будуть сплачувати повну вартість проїзду у комунальних автобусах Львова.
Таким чином, у Тернополі, незважаючи на непросту економічну ситуацію, вдалося не лише зберегти безкоштовний проїзд для пільговиків у комунальному громадському транспорті, а й продовжити купувати нові великі автобуси.
Віра Сотник

Тернополянка потрапила в топ-10 етапу Кубку світу

Операторів туристичного ринку Тернопільщини навчали безпеці у печерах