Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Транспортна реформа у дії: У Тернопіль їдуть 20 нових автобусів у «целофані»

Міський голова Тернополя Сергій Надал повідомив, що на вулицях нашого міста з’являться ще 20 нових автобусів марки МАЗ-206. Автобуси абсолютно нові, не були у користуванні і, як кажуть, ще у «целофані». 

Білоруська якість
Автобуси марки МАЗ-206 білоруського виробництва. Вони маневрені, довжиною 9 метрів. В одному автобусі може одночасно їхати більше 50 пасажирів. Автобуси низькопідлогові, зручні для батьків з візочками і для людей з інвалідністю.
Ця модель має низьку підлогу в передній частині, де розташований великий майданчик з місцем для інвалідного візка, а також пасажирські сидіння. Відразу за другими дверима рівень підлоги підвищується – тут розташовані по два ряди сидінь з кожного боку.

Німецькі та американські комплектуючі

Автобуси виготовляються на колишньому «Мінському автобусному заводі» (МАЗ), який ще з 1997 року має офіційну назву «ТОВ МАЗ-МАН», бо входить до складу німецького автобусного концерну «МАN».
Автобуси МАЗ-206 мають двигун Mercedes-Benz.  Вони екологічно безпечні, відповідають стандартам «Євро-5». Комплектуючі МАЗ-206 німецьких та американських виробників. Загалом автобус МАЗ-206 є аналогом німецького «Неоплану» – найвідомішого європейського автобусу для міських та міжміських перевезень пасажирів.

Де використовують

Окрім Білорусі автобуси МАЗ-206 добре зарекомендували себе в країнах Балтії та Казахстані. Зараз відбуваються переговори про закупівлю МАЗів у деякі польські міста.  Основна причина – якість МАЗ-206 є ідентичною з оригінальним німецьким «Неопланам», але ціна значно менша.
В Україні автобуси марки МАЗ успішно зарекомендували себе у Львові, де вони «витиснули» з доріг міста навіть місцевий «Електрон». Також МАЗи возять пасажирів у Харкові, Маріуполі, Івано-Франківську та Києві.
Тепер ці автобуси стануть частиною комунальної транспортної компанії Тернополя.

На яких маршрутах тернополяни хочуть бачити нові «МАЗи»

Міський голова Тернополя Сергій Надала на своїй сторінці у Фейсбук також оголосив опитування, на яких маршрутах тернополяни хочуть бачити нові автобуси. Свої відгуки можуть залишити всі бажаючі.
Долучаємося і творимо нову транспортну систему Тернополя разом.
Нагадаємо, що у Тернополі вже є 24 великих автобуси. Після прибуття автобусів з Білорусі, у місті буде 44 комунальних низькопідлогових автобусів марки MAN A21, ЛАЗ А191, МАЗ-206. Великих автобусів стало ще більше.
Віра Сотник

Жителів Тернопільщини атакують віруси

Дивна статистика: українські жінки народжують по вівторках?