У місті розподілили зони відповідальності, а громаду просять допомагати користуючись електронними сервісамиПрибарання центральних доріг забезпечує міська рада
Першого грудня випав очікуваний сніг. У Тернополі оголошується «зелений рівень» системи оповіщення. Комунальники розпочинають посипання антиожиледними сумішами дороги та тротуари. Тернополян же просять у разі сильних снігопадів утриматися від поїздок власними авто та нагадують про заборону залишати автотранспорт обабіч доріг, щоб не заважати снігоприбиральній техніці. Загалом же варто слідкувати за сторінкою міської ради у мережі, щоб вчасно дізнаватися про всі можливі зміни.
Прибиранням центральних доріг займатимуться три підприємства: ТОВ «АваксПроф», ТМШРБП «Міськшляхрембуд» та ТОВ «Техно-Буд-Центр». Підрядники готові до виконання робіт та мають усю необхідну спеціалізовану техніку і достатні запаси протиожеледних матеріалів. В управлінні ЖКГ розробили спеціальну дорожню карту, де позначені дороги та підприємства, які закріплені за цими дорогамиу зимовий період. Зокрема прибирання доріг, тротуарів та бульварів у Центрі, мікрорайоні Новий світ, масивах Сонячний та Східний здійснюватиме підрядна організація ТОВ «АваксПроф», на масиві «Дружба» – КП «Міськшляхрембуд», а об’їзні шляхи та дороги у Кутківцях, Пронятині і Березовиці прибиратиме ТОВ «Техно-Буд-Центр».
Таким чином, центральні дороги і тротуари мають бути почищені належним чином.
Двори за “ЖЕКами” і депутатами
У минулому тернополяни неодноразово нарікали на погано почищені двори. Міжквартальні проїзди та двори у зимовий період закріплені за відповідними управляючими компаніями (так званими ЖЕКами) та ОСББ. Саме вони несуть відповідальність за те, щоб у дворі не було заметів, а ходити було зручно та безпечно. З метою забезпечення контролю самими містянами за якістю наданих послуг у міській раді створили інтерактивну карту (розміщено за посиланням https://tmrada.gov.ua/news/34616.html), на якій позначені міжквартальні проїзди та закріплені за ними організації. Крім того розміщено контактну інформацію депутатів міської ради відповідальних за конкретні будинки. До них варто звертатися у першу чергу, якщо не влаштовує якість прибирання у конкретному Вашому дворі, а спілкування з відповідальною організацією не дало результату. Карта буде постійно оновлюватися.
Тож допомагати утримувати місто чистим від снігу мають усі.
Боротися з наслідками снігопадів треба разом
Подібні правила діють у США. Відомим є випадок, коли у 2015 році на той час держсекретар країни Джон Керрі, який до того ж перебував з офіційним візитом у Саудівській Аравії, автоматично отримав штраф у 50 доларів США за невиконання припису мерії щодо прибирання снігу.
На Батьківщині Санта Клауса, у Фінляндії через велику кількість снігу вулиці чистять у кілька етапів. У першу чергу очищають райони найбільш використовувані шляхи та тротуари. За очищення території біля приватного будинку несуть відповідальність самі мешканці, а за абияк залишене авто на дорозі, яке завадило роботі снігоприбиральній техніці, можна легко заплатити штраф у 85 Євро.
У Німеччині – центральні вулиці очищує техніка. А от територію біля будинків чистять керуючі компанії (як наші ЖЕКи чи ОСББ), власники або орендатори. Про це йдеться у правилах проживання у будівлях. Німці досить дисципліновані, бо у разі, якщо хтось отримає травму через неприбрану вулицю, то відшкодування заплатить господар будинку.
Тож, як бачимо, боротьба із стихією є спільною справою, до якої причетні усі і комунальні служби, і представники громади. Адже від спільної та злагодженої роботи залежить комфорт проживання.
This website uses cookies.