Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині живе унікальний кіт-рятівник

Про різних рятувальників ми чули але виявляється, що на Тернопіллі є кіт, який сміливо іде у печери та активно приймає участь у рятуванні «потерпілих».

«Подорожуй безпечно» так називається спільний проект управління туризму ТОДА та пошуково-рятувального відділення УДСНС України в Тернопільській області, який реалізовується в області вже два роки поспіль. Цього разу 18 грудня 2019 року відбувся навчально-практичний семінар на тему «Спелеотуризм». Усі події розгорталися на базі екскурсійної печери «Кришталева» , яка розташована у с.Кривче Борщівського р-ну.
Учасників зібралося небагато (18 осіб) але це і виправдано, тому що у туризмі слабким не місце. Цю істину підтвердили і спеціалісти пошуково-рятувального відділення, які на змодельованому прикладі продемонстрували які важкі ситуації бувають. Усі були задіяні для рятування «потерпілого». Кожний відчув на власному досвіді як важливо злагоджено і швидко працювати у критичній ситуації.
А якщо запитаєте при чому тут кіт, то відповідь проста. Відомий в області турист Борис Гора приїхав на семінар із своїм вихованцем – котом. Кіт Бабай, так звати нашого героя, який мав важливу функцію у всій цій історії. З попередніх повідомлень ми знаємо що кошак є активним учасником водних сплавів а у нашій події він забезпечував обігрів «потерпілого» та своїм ігровим настроєм підбадьорював усіх учасників.
На поверхню всі повернулися живі та бадьорі. Нам важливо бути готовими до складних ситуацій а краще у них не потрапляти.

Тарифні «подарунки» під ялинку від уряду

У Тернополі засвітилася головна Новорічна ялинка