Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Церква в цистерні”: на Тернопільщині парафіяни відвідують унікальний храм (ВІДЕО)

Парафіяни села Переходи, що на Чортківщині, вже майже 20 років моляться в цистерні, яку з продовольчого магазину переробили на церкву. Своїми силами навколо незвичного храму віряни облаштували територію і навіть привезли з Польщі унікальну дзвіницю. 

Ззовні це звичайна стара металева бочка, та всередині замість іржавих стін – ікони та скульптури святих. Раніше парафіяни села Переходи пішки йшли 10 кілометрів, аж до Чорткова, щоб молитися. Та у 2000 році настоятель тамтешнього римо-католицького костелу Ян Пьонтковський запропонував вірянам незвичну ідею – облаштувати храм у цистерні. Там колись було житло для геологів в Сибірі, потім бочку привезли до Чорткова і зробили у ній магазин.

“Воно всередині було трошки по-іншому. Там були деякі відділи, адже це було житло для геологів і там були перестінки. Ми ж їй всіх забрали, аби зробити місце і поставити лавочки. З двох сторін поставили для людей лавочки і зробили головний вівтар”, – пояснює парафіянка святого Йоана з Непомук Ольга Щербакова.

Менш ніж за півроку у цистерні зробили храм. Спільними зусиллями парафіян та священників всередині бочки зробили ремонт, обгородили територію та зовні надали цистерні вигляду культової споруди. На території церкви парафіяни висадили дерева і за власний кошт встановили дзвіницю. Її особисто привезли з Польщі. Віряни кажуть, на церкву ні сил, ні часу не шкодують.

“Декілька разів за літо стрижеться травичка, кущі підстригають, а цього року малювали двері і робили витяжку, бо не було доброго провітрювання, а далі плануємо поставити кондиціонер”, – додає парафіянка святого Йоана з Непомук Оксана Регула.

Щонеділі помолитися до церкви приходить близько 20 людей. Окрім того, сюди часто приїжджають туристи та паломницькі групи, аби подивитися на незвичну святиню.

“Це вже маленька така тісна родина, яка дуже любить співати побожних пісень. Ми з дівчатами зробили такі пісеннички. Тут є ноти і співанки. Кожної неділі ми вивчаємо якусь нову пісню. Дуже всі люблять співати побожних пісень до Марії і до Ісуса”, – каже пані Оксана.

Церква у цистерні існує вже майже 20 років. Парафіяни своїм незвичним храмом пишаються, і кажуть, вкотре переконались – спільні зусилля, віра у свої сили і в Бога допоможе навіть неймовірну ідею зробити реальністю.

Поводили себе дивно: на Тернопільщині спіймали хлопців з наркотиками

Священник з Тернопільщини розповів, чому наважився усиновити ще одну сироту (ФОТО)