Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільська МТГ – перша успішна міська територіальна громада України

Що отримали села, які увійшли у Тернопільську МТГ

У 2019 році Тернопіль став міською об’єднана територіальною громадою. До міста добровільно приєдналися Курівецька, Малашовецька, Чернихівська, Кобзарівська та Городищинська сільські громади. Повноправними тернополянами стали мешканці 8-ми сіл: Курівці, Малашівці, Чернихів, Кобзарівка, Глядки, Плесківці, Вертелка, Іванівці.

Створення Тернопільської МТГ – це крок у майбутнє

Створення Тернопільської міської територіальної громади став першим випадком в історії Україні, коли ОТГ (об’єднана територіальна громада) утворилася навколо обласного центру. Інші обласні центри України досі ведуть складі переговори з сусідніми селами, а у Тернополі за рік багато що зробили для розвитку власної міської територіальної громади.
Як зазначив у своєму коментарі міський голова Тернополя Сергій Надал, створення Тернопільської МТГ має величезне значення для розвитку міста.
«Об’єднання на основі Тернополя – фундаментальне рішення для нашого спільного майбутнього. Для нашого спільного економічного розвитку. З’явилася можливість залучення додаткових міжнародних та вітчизняних інвестицій, міжнародних фінансових грантів. Це зелене світло для українського та зарубіжного бізнесу, що у Тернополі можна і треба працювати. Створювати нові робочі місця та платити податки», – заявив Сергій Надал.
Загалом, всі роботи щодо облаштування тернопільських сіл велися відповідно до «Програми економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік». На розвиток і благоустрій кожного з приєднаних до Тернопільської МТГ населених пунктів у 2019 році виділили по 1 мільйону гривень.

Що на сьогодні зроблено для сіл, які стали частиною «Великого Тернополя»

  1. Створено нові віддалені робочі місця, облаштовані нові Центри надання адміністративних послуг. Проведено ремонт віддаленого робочого місця ЦНАПу у Кобзарівці, Чернихові та Іванківцях. Працювати там будуть місцеві мешканці. Відділення ЦНАПу буде обслуговувати мешканців всіх сіл, які приєдналися до Тернопільської МТГ.
  2. У Кобзарівці та Чернихові здійснені ремонтні роботи у будівлях шкіл, проведено ремонт шкільних територій.
  3. Вперше за всю історію існування села у Чернихові відкрили дитячий садочок.
  4. У селах Глядки та Курівці відремонтували фельдшерсько-акушерські пункти.
  5. У Малашівцях продовжується капітальний ремонт відділення паліативної та хоспісної терапії на базі амбулаторії.
  6. У селах Кобзарівка, Вертелка та Малашівцях проведено капітальний ремонт зупинок громадського транспорту.
  7. У Малашівцях, Іванківцях, Чернихові, Глядках та Плесківцях відремонтовано вуличне та зовнішнє освітлення.
  8. Забезпечені новою технікою та апаратурою будинки культури сіл Тернопільської МТГ.
  9. Здійснюється поточний ремонт доріг. У тому числі автомагістралі Броди-Тернопіль.
  10. Між Тернополем та селами Тернопільської МТГ організовано якісне транспортне сполучення. А саме запроваджені автобусні маршрути: «Тернопіль – Курівці», «Тернопіль – Кобзарівка», «Тернопіль – Малашівці – Іванківці – Плесківці», «Тернопіль – Глядки».

Але найголовніше, всі мешканці сіл стали повноправними тернополянами, з усіма правами та обов’язками. А сам Тернопіль сьогодні – це не провінційний обласний центр, а велика сучасна Міська територіальна громада.
Віра Сотник

Увага! Погіршується погода: передають сніг, мокрий сніг та ожеледицю

На Тернопільщині вдвічі зросли темпи будівництва