Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Послом Канади в України стане донька священика з Тернопільщини

Новим послом Канади в Україні стала фаховий дипломат українського походження Лариса Ґаладза.
Лариса Ґаладза є донькою відомого греко-католицького священика з Канади Романа Ґаладзи, який є родом з Тернопілля, повідомляє РІСУ.

Досі Лариса Ґаладза обіймала посаду генерального директора Департаменту стабілізаційних та миротворчих операцій МЗС Канади, куди прийшла з Міністерства імміграції, громадянства та біженців Канади. Свою кар’єру пані Ґаладза розпочала у Міністерстві оборони Канади, після чого змінила низку посад у державній сфері. Протягом останніх років вона неодноразово бувала в Україні.
Народився о. Роман Ґаладза 1943 року в Україні в с. Білокирниця поблизу містечка Підгайці, що на Тернопіллі. 1944 року родина, де було троє дітей, вирушає на захід. Кілька років поневірянь по таборах для переміщених осіб у Німеччині – і врешті кораблем сім’я Ґаладзів дісталась таки до США (Техас).
Через рік (1950) батьки о. Романа переїхали до Пенсільванії, де було багато українців, де була українська греко-католицька церква.
15-річним хлопцем Роман Ґаладза почав навчатися в духовній семінарії спочатку у Стемфорді, потім – у Вашингтоні. Він, що виріс і виховувся в Америці, вирішив прислужитися своєму народу, присвятивши життя українській Церкві, вірі християнській.
1969 року одружився з українкою Іриною, на Союзівці їм дав шлюб тоді ще парох, а потім Глава УГКЦ Любомир Гузар. Молоде подружжя перебралося до Канади. Через рік Роман Ґаладза був висвячений на священника владикою Ізидором Борецьким, який і благословив його на заснування парафії.
Так 1976 року для подальшого розвитку української громади в Брамптоні була створена самостійна парафія Святого Іллі, а її пастором став отець Роман Ґаладза. На запитання, чому саме тут, отець Роман в одному з інтерв’ю відповів: “Це Боже провидіння”. 10 років служби проходили в спортзалі школи, де о. Роман працював учителем. Коли випала нагода купити землю, придбали її, за підтримки людей 1995 року звели та освятили парафіальний храм, який отець вважає своєю сьомою дитиною (власних у нього – шестеро).
Назвали церкву іменем святого пророка Іллі, характер якого, зі слів о. Романа, близький християнській церкві, українському люду: наполегливий, безкомпромісний, відданий Богу, сміливий. Та й день пророка Іллі пам’ятний для о. Романа – 2 серпня 1958 року його висвятили на священика.

На Тернопільщині кандидатів на посади голів РДА відправлять у LIFT

Радник Гончарука спрогнозував ціну 1 гектара після відкриття ринку