У Заліщиках освітяни “нахімічили” на мільйон гривень

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу з питань освіти, молоді та спорту Заліщицької районної державної адміністрації за період з 01.06.2015 по 31.07.2019 виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 1,1 млн грн.
Встановлено зайві витрати на оплату праці на загальну суму 540,9 тис. грн, спричинені завищенням посадових окладів, установленням непередбачених законодавством надбавок і доплат, а також через повну оплату праці при невиконанні працівниками робіт, передбачених посадовими інструкціями чи за невідпрацьований час. Зазначені порушення також призвели до зайвого перерахування єдиного соціального внеску загалом на 123,5 тис. грн.
Окрім того, відділ освіти не за нецільовим призначенням використав 170,8 тис. грн коштів освітньої субвенції, які спрямував на оплату вартості комунальних послуг, спожитих дошкільними підрозділами навчально-виховних комплексів та доплату педагогам за ведення діловодства та за роботу з бібліотечним фондом.
Утриману із працівників заробітну плату з нарахуваннями на неї на загальну суму 48,6 тис. грн після завершення бюджетного періоду 2016-2018 років відділ освіти не перерахував доходу місцевого бюджету, а використав на здійснення поточних видатків.
Установлено також оплату завищеної вартості ремонтно-будівельних робіт, покриття витрат сторонніх юридичних осіб, понаднормове списання матеріальних цінностей на загальну суму 244,3 тис. грн.
Завдяки вжитим заходам під час ревізії відшкодовано втрат на суму480,2 тис. грн. За недотримання законодавства з фінансових питань 33 посадових особи закладу притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії керівнику закладу надіслано письмові вимоги.
Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів, про її результати поінформовано органи управління об’єкта контролю.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *