Увімкніть темний режим, який приємніше для ваших очей у нічний час.

Увімкніть режим освітлення, який приємніше для ваших очей у денний час.

Увімкніть темний режим, який приємніше для ваших очей у нічний час.

Увімкніть режим освітлення, який приємніше для ваших очей у денний час.

Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Спочатку нагадує грип”: тернополян попереджають про страшну хворобу, яку поширюють миші (ВІДЕО)

5 випадків захворювання лептоспірозом зафіксували на Тернопіллі. З них два, кажуть фахівці, смертельні. Наразі показники захворювання в області перевищують показники по Україні в декілька раз.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. Заразитись можна через укус гризуна або ж під час купання у зараженій водоймі. Вживання інфікованої їжі також може спричинити захворювання.

“Люди хворіють через гризунів, а також серед хворих ті, хто доглядає за сільськогосподарськими домашніми тваринами. Відповідно при травмах і ранах, є потрапляння збудника і таким чином розвивається захворювання”, – каже завідувачка відділу епідемнагляду профілактики інфекційних захворювань ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” Марія Павельєва.

Експертка додає, часто перші симптоми захворювання непомітні і можуть бути схожі на грип, який більш характерний восени і взимку. Також захворювання характеризується ураженням печінки, нирок. Відтак, люди не звертаються до медиків і тим самим наражають себе на небезпеку.

Якщо ж у медиків є підозра на те, що людина заразилась лептоспірозом, аналізи передають сюди, в лабораторію. Тут досліджують, як кров пацієнта, так і гризунів на наявність збудника захворювання. Відтак, не тільки ставлять діагноз, але й відслідковують ланцюг передачі інфекції від збудника до людини.

Детальніше дивіться у відео “Т1”.

Погано орієнтувалася та поводила себе дивно: на Тернопільщині знайшли зниклу жінку (ФОТО)

Тернопільські паломники розповіли про свою поїздку до місця об’явлення Матері Божої у селищі в Боснії (ФОТО)

Back to Top