Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Прокурорам і депутатам зменшать зарплату

У Кабміні мають намір зменшити заробітні плати депутатам, прокурорам та суддям. Такі зміни готують в Мінсоцполітики, повідомляє UBR.

Зазначається, що цим посадовцям пропонується скасувати прив’язку зарплат до прожиткового мінімуму. Якщо його збільшуватимуть, то доходи цих службовців зростати не будуть.
В цілому від прожиткового мінімуму відв’яжуть понад 150 видів соціальних виплат і фінансових показників.
Зараз між цими виплатами існує пряма залежність: якщо підняли прожитковий мінімум, то зростають і прив’язані до нього зарплати. Навіть якщо вони і без того високі. “Наприклад, зарплата судді Верховного Суду 75хПМ = 160 000 грн. Після нововведення зарплата автоматично перестане підвищуватися. А надлишки грошей, що з’являться, можуть бути в подальшому спрямовані на соцвиплати групам населення, що потребують їх більше”, – пише видання.
Юристи кажуть, що таке нововведення переводить оплату праці в деяких професіях на ручне управління.
“Пропонується відокремити дійсно нужденних від усіх інших. Адже ідеологія прожиткового мінімуму лежить у соціальній виплаті, а не в інструменті індексації для податкової, штрафів, зарплат держслужбовців, суддів і т.д. Підвищення зарплат може бути об’єктивним тільки за рахунок розробки KPI. Було б логічно розробити критерії оцінки і вважати для кожного випадку індивідуально”, – наводить видання думку партнера ЮК “Наказ” Арсенія Салалайка.
А ось інші експерти вважають, що відв’язування прожиткового мінімуму від держвиплат потрібна, щоб не підвищувати інші соцвиплати. Наприклад, субсидії. Причина в тому, що бюджет може не витримати їх автоматичне підвищення слідом за прожитковим мінімумом.
“Подивіться на субсидію по ЖКГ, тільки по Києву за минулий рік відмовлено 107 тисячам сімей. А попереду ще верифікація. Відв’язка від мінімуму – форма відмови держави від поточних соціальних зобов’язань. Можливо в бюджеті 2020 вони переглянуть ці 150 видів допомог і навіть деякі піднімуть, але в 2021 і далі будуть піднімати їх набагато менше, ніж сам рівень прожиткового мінімуму. Так було з відв’язкою прожиткового мінімуму від мінімальної заробітної плати”, – розповів старший аналітик Інституту соціально-економічної трансформації В’ячеслав Черкашин.

Правоохоронці розшукали зниклого чоловіка з Бучача на сезонних роботах

Більшість іноземців, які офіційно працюють на Тернопільщині, займають керівні посади