Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Не буде капітуляції”, – Зеленський заспокоїв щодо формули Штайнмайєра

Президент України прокоментував підписання Леонідом Кучмою у Мінську документу щодо формулювання формули Штайнмаєра.

Володимир Зеленський заявив, що Україна узгодила текст формули Штайнмаєра, яка у подальшому увійде до нового закону щодо статусу Донбасу.
«Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що ми погоджуємо текст формули Штайнмаєра», — заявив український президент на спеціальному брифінгу.
За його словами, формулу Штайнмаєра буде імплементовано в новий закон про особливий статус Донбасу, який буде прийнято у зв’язку з тим, що дія чинного закону спливає 31 грудня 2019 року, – повідомляє НВ.
При цьому Зеленський зазначив, що у новому законі не буде «перейдено жодної червоної лінії» та «не буде ніякої капітуляції».
«Формула Штайнмаєра — це одне-два речення… Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей… починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів», — пояснив Зеленський.
Нагадаємо, 18 вересня в Мінську пройшла зустріч Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, на якій радники узгодили чітке формулювання стосовно проведення виборів. Однак українська сторона через технічне непорозуміння письмово не погодила документ.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що узгоджена у Мінську так звана формула Штайнмаєра регулює набуття чинності закону про особливий статус Донбасу. Згідно з новим формулюванням, закон застосовується на тимчасових умовах з моменту проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ про визнання результатів виборів.
Пристайко наголосив, що Україна погодиться на проведення виборів лише на основі українського законодавства, з серверами ЦВК України та з українськими партіями та ЗМІ.

На будинок бізнесмена здійснили розбійний напад. Викрали багато грошей (ВІДЕО)

Екстазі, амфетамін, канабіс та багато інших наркотиків знайшли у жителя Тернопільщини