Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“На першому місці у них євро, а на другому вже – європейські цінності”, – Кучма про формулу Штйнмаєра

Другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявляє, що узгодження Україною так званої формули Штайнмаєра не є капітуляцією, однак підкреслює неприйнятність того варіанту цієї угоди, який нині пропонують Києву.

Про це він сказав в коментарі журналістам в Чернігові в п’ятницю, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Формула Штайнмаєра. Ми 5 років від неї відбивалися. Зараз погодилися, але поки (…) перед цією формулою в законі не буде виведення всіх військ, техніки, роззброєння, кордон щоб був відданий Україні – нічого там не можна провести (місцеві вибори). Формула Штайнмаєра, яка повинна розглядатися на рівні Верховної Ради і так далі, це не капітуляція, це також шлях, ми повинні обговорювати, якщо є пропозиції”, – сказав Кучма.
“І ми не повинні відкидати все, що нам пропонують подумати над цим, але приймати чи не приймати – це вже інша справа. Звичайно, в тому вигляді, в якому нам пропонують – ні”, – додав він.
Говорячи про перспективи врегулювання, український представник в тристоронній контактній групі нагадав, що ще в 2015 році заявляв, що “мир в Україні залежить від Бога і від (президента РФ Володимира) Путіна”.
“Воно дійсно так. Господь Бог, вибачте, нас не бачить, нашу трагедію, а Путін не хоче бачити. У нього немає бажання, щоб в Україні був мир. (…) Європейці – ви бачите їх поведінку (…) це трохи з моїх вуст звучить не зовсім коректно або грубо, може, але я кажу: ми завжди говорили про європейські цінності, про демократію і ми туди рухаємося семимильними кроками”, – сказав Кучма.
“А за час у Мінському процесі у мене більше є думка, що на першому місці у них євро, а на другому вже – європейські цінності. Ми бачимо, що незважаючи на торговельні санкції, Європа торгувала і торгує з Росією”, – зазначив експрезидент.

Вулиці Тернополя прибирають від осіннього листя

У вечірній час під Тернополем автомобіль наїхав на пенсіонера