Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України

14 жовтня в Україні відзначають три важливих свята.

У понеділок, 14 жовтня, в Україні відзначаються одразу три свята — Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України й День українського козацтва. В цей день в українців буде додатковий вихідний, тобто вони відпочиватимуть три дні поспіль – з 12 по 14 число включно.

Напередодні цих свят УНІАН розповість Вам, що вони означають та їхню історію.

14 жовтня – Дня захисника України День захисника України, який щорічно відзначається 14 жовтня, можна назвати одним з найбільш важливих й відносно молодих свят для нашої країни. Це свято заснували у 2014 році на тлі загальної декомунізації й розв’язаною Росією війни на Донбасі.

Про перенесення святкування Дня захисника вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня та зміну назви свята тодішній президент України Петро Порошенко заявив під час своєї промови на День Незалежності України у 2014 році.

З 2015 року набрав чинності указ про те, що 14 жовтня, День захисника України, є державним вихідним днем.

Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня православні українці відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято, як вважається, з’явилося понад тисячу років тому – в 910 році в Константинополі, і пов’язане з явищем Богородиці, яка допомогла вірянам, укривши їх своїм омофором – вбранням для богослужіння. Саме слово “покров” означає “покривало”.

У народній традиції у цей день відзначається зустріч осені із зимою. Свято пов’язане з початком вечірніх дівочих посиденьок й осіннього весільного сезону. Назву свята також пов’язують з першим снігом, який “покривав” землю, вказуючи на близькість зимових холодів.

Крім того, свято стало символом заступництва, що допомагало воїнам здобувати перемоги в битвах. Вважається, що на Покрову молитви й замовляння про заміжжя володіють великою силою, тому дівчата, які мріють про весілля, намагаються провести ритуал, щоб вийти заміж протягом року.

День українського козацтва

Також на 14 жовтня припадає й День українського козацтва. Так, запорізькі козаки вважали Богородицю своєю заступницею, тому завжди шанували її та молилися перед її іконою. Вони настільки вірили у її силу та відзначали цей день, що в народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Саме 14 жовтня козаки збирали велику нараду, на якому обирали отамана та визначалися з подальшими планами. У календарі національних свят День українського козацтва був встановлений відповідно до Указу президента України від 7 серпня 1999 року.

Вихідний 14 жовтня

Календар на жовтень 2019: – загальна кількість робочих днів – 22; – вихідні й святкові дні – 9.

Вихідні у жовтні – стандартні вихідні в суботу і неділю – 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27. – вихідний на честь Дня захисника України – 14 жовтня. Таким чином, в українців будуть довгі вихідні – з 12 по 14 жовтня.

На Вінниччині загинув фанат тернопільської “Ниви”

У Тернополі розшукують чоловіка, який лікувався у медзакладі і пропав (ФОТО)