Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Відколи стоїть цей хрест, обминають градобої та буревії”: як село на Тернопільщині від негоди оберігає святий Ян (ФОТО)

У цьому маленькому селі аж два храми – костел і церква. І дві каплички з фігурками святого Яна: обидві помічні, як стверджують селяни.

Над вхідними дверима до костелу виписано фразу зі Святого Письма “Господи, добре нам тут перебувати!” (Мф. 17:1-9). І дату обновлення цього храму – 1895 року Божого.

На пагорбі довкола костелу – старий-престарий цвинтар: прадавні, тесані з каменю хрести, бо там поховання майже півтора столітньої давності. А ще – під старезними липами давня фігурка святого Яна, в селі кажуть – навіть чудотворна. Святий Ян має свою обитель і біля церкви Святої Трійці.

Священник Любомир Фінковський розповідає зворушливу Божим провидінням історію цієї фігури:

“Створена вона у тридцятих роках минулого століття. Стояв святий Ян на місці, де сільська вулиця звертає до церкви. І трапилася тоді велика повінь. Потоком води знесло фігуру святого аж до церкви. Лежала вона на землі й по ній сходила вода у рів. А на церковне подвір’я не потрапило ні краплі! Тоді вирішили семаківчани: стояти фігурі святого Яна – загалом то католицького святого біля їхнього храму.

Ще одне помітне. Як впорядковували кілька років назад, підсвідомо виготовили капличку – немов фортецю. А потому дочиталися в життєписі: за життя молився святий Ян у фортеці-в’язниці, стоячи за правду й справедливість. Ось яка сила Божого провидіння.

Є ще у селі Семаківцях хрест-оберіг. Споконвіку він стояв біля чотирьох лип. Та за часів войовничого атеїзму безбожники наказали перенести його з того намоленого місця. Згодом і ті липи було зрізано. Та хрест знову стоїть на своєму давньому місці – на обжитому селянами пагорбі. І ведуть до нього любовно викладені східці”.

Розповідає священник Любомир Фінковський:

“Відколи стоїть цей хрест, село обминають градобої та буревії. Щороку в разі посухи відправляються тут Служби Божі – і вже за день-два землю зрошують благодатні краплі”.

Джерело: “Чортків. Сіті“.

У теплиці на заході України росло 100 тисяч кущів коноплі (ВІДЕО)

Як тернополянин на криптовалюті втратив 1800 доларів