Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У ДТП на Тернопільщині загинув легендарний співак

У місті Кременець Тернопільської області ввечері 2 вересня загинув український кобзар, бард, бандурист, володар гран-прі фестивалю «Червона рута» 1989 року 61-річний Василь Жданкін.

Як інформують колеги Жданкіна, він повертався ввечері на скутері додому і зіткнувся з автомоблем. Внаслідок аварії Василь Жданкін загинув.

2 вересня близько 20 години вечора, він, як виявилося, востаннє виїхав на скутері з рідної хати. Легкова машина збила його на смерть за якихось кількасот метрів від домівки. Аварія трапилася там, де видавалося, не могла би ніколи статися,
– пише Михайло Маслій.

У кобзаря залишилася дружина Ірина, діти Христинка і Настя, внуки.

Музикант був учасником «Товариства лева», театру-студії «Не журись» у Львові. У 1989 році на фестивалі «Червона рута» він отримав гран-прі. Тоді Василь Жданкін вперше публічно заспівав гімн України.

Він також лауреатом фестивалю «Оберіг». Музикант був відомий своїм голосом і репертуаром. Виконував пісні на слова Тараса Шевченка, Богдана-Ігоря Антонича, Богдана Лепкого,народні.

З 1990 року концертував, як кобзар.

Василь Жданкін у 90-х роках працював і жив у Львові, але згодом переїхав із родиною у Кременець Тернопільської області, там столярував, співав у церковному хорі.

У Тернополі водіям тролейбуса готові платити 15 тисяч і більше

На Тернопільщині у лікарні обікрали пацієнтку та чиновника