Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині вшанували пам’ять патріарха

35 років тому, 7 вересня 1984 року, у Римі відійшов до вічності патріарх Української Греко-Католицької Церкви слуга Божий Йосиф кардинал Сліпий. З цієї нагоди в його родинному обійсті відбулося урочисте вшанування пам’яті під назвою «Шлях у безсмертя». Захід було зорганізовано за ініціативи Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та за всебічної підтримки його Представництва в Україні. Подія зібрала «в розсіянні сущих» з різних областей України, а також з Бельгії, Італії та США.

Панахиду за упокій душі ісповідника віри відслужив президент Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» в Римі о. Марко-Ярослав Семеген у співслужінні з ректором Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого о. Івана Римара. Почесну варту біля погруддя патріарха несли курсанти Військово-морського ліцею м. Одеси на чолі із заступником начальника ліцею з навчальної роботи капітаном 2-го рангу Сергієм Плехуном.
Відтак відбувся показ документального фільму «Блаженніший», що його презентувала режисер Олена Мошинська та продюсер Павло Казанцев. Стрічка є продовженням першого фільму «Справа «Рифи», який вийшов у 2017 році до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого. Друга частина охоплює період його життя і служіння у «вільному світі», а саме від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році до його смерті у 1984 році. Перший фільм, який розповідав про репресії і насильну ліквідацію УГКЦ радянським режимом, а відтак про 17 років сибірської неволі патріарха Йосифа, який був створений цією ж творчою групою, має назву «Справа «Рифи». Робота над фільмом «Блаженніший» тривала понад два роки. За цей час було зібрано унікальні відеоматеріяли та фотографії, у різних країнах світу записано десятки інтерв’ю очевидців. Фільм розповідає про три ключові теми у служінні патріарха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного монашества, розбудова патріархату.
З нагоди 35-ліття відходу у вічність патріарха Йосифа побачив світ україномовний переклад роману всесвітньо відомого австралійського письменника Мориса Ланґло Веста «Черевики рибалки». Вперше книгу презентували в Римі в рамках Форуму Товариств «Свята Софія». На батьківщині патріарха першу частину Ватиканської трилогії представили перекладач І. Іванкович та директор видавництва «АРТОС» Михайло Перун. Як було зазначено попередньо, фундаментом для головного героя книги – Кирила Лакоти – послужив життєвий подвиг ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого. Дотепер «Черевики рибалки» було перекладено італійською, іспанською, німецькою, польською та іншими мовами. Попри те, що поява першої частини «Ватиканської трилогії» викликала у багатьох літературних критиків враження «плиткого сюжету», книжка здобула всесвітню популярність. Після публікації оригіналу у 1963 році, впродовж багатьох тижнів «Черевики рибалки» займали перше місце в рейтинґу бестселерів журналу «The New York Times» із загальним тиражем проданих книг понад 12 мільйонів примірників. 1968 року роман було екранізовано, а роль Кирила Лакоти зіграв Ентоні Квін.
Мистецькою окрасою події стала прем’єра арії «Спомин» на слова Ірини Іванкович та музику композитора Василя Пилипчака у виконанні артистів Тернопільської обласної державної філармонії: академічного камерного хору «Бревіс» (головний диригент Заслужений артист України Святослав Дунець), соліста Лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Володимира Шагая та камерного оркестру під орудою головного диригента Кирила Семенченка.
Звертаючись на завершення програми до численних шанувальників особи патріарха Йосифа Сліпого, що прибули до Заздрості, голова Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США Ірина Іванкович висловила переконання, що «сьогодні Йосиф Сліпий з радістю та вдячністю споглядає на свій родинний дім, який любив безмежно до останнього подиху. Нехай ці відзначення будуть маленьким вінцем слави на його гріб та молитвою подяки від нащадків, за свободу яких невтомно боровся патріарх Йосиф».
Духовний патронат над подією обійняв високопреосвященний Василь Семенюк, митрополит-архиєпископ Тернопільсько-Зборівський. Програму підтримали Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільська вища духовна семінарія імені патріарха Йосифа Сліпого.
прес-служба Товариства «Свята Софія» США

Визначили перелік медичних послуг, які залишаться безкоштовними для населення

Син колишнього мера Тернополя Петро Заставний та блогерка Аліна Френдій стануть батьками (ФОТО)