Сьогодні, 19 серпня, православні та греко-католики святкують Преображення Господнє.
Преображення Господнє, як одне з 12 найбільших свят, відзначається християнами ще з IV століття.
В Євангелії розповідається, що Ісус узяв трьох своїх найближчих учнів – Петра, Якова та Іоанна – і піднявся помолитися разом з ними на гору. Там під час молитви, преобразився перед ними: “лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло”.
І з’явилися перед ними старозавітні пророки – Мойсей та Ілія. Потім їх осінила світла хмара й вони почули з неї голос, який говорив: Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління; Його слухайте. Апостоли злякалися і впали на землю, а Іісус підійшов, доторкнувся до них і промовив: Встаньте й не бійтеся. Коли ж учні підняли свої очі, то нікого, крім Іісуса, не побачили.
Народна назва свята Преображення Господнього – Яблучний Спас. Ця назва не випадкова. Справа в тому, що на цей час саме встигає багатий урожай яблук та інших літніх дарів, починається їхній активний збір і заготівля на зиму.
І в день Яблучного Спаса в церквах під час богослужіння Преображення Господнього освячують яблука, виноград, груші, сливи, персики та інші фрукти й овочі нового врожаю. Саме з цього часу, тобто після освячення, їх дозволено вживати в їжу.
This website uses cookies.