Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Кандидатам від “Слуги народу” допомагали таємні комісари

На перемогу партії “Слуга народу” по мажоритарних округах працювала секретна мережа з 25-ти технологів-консультантів, які радили кандидатам, що потрібно робити. Про це розповідає “Українська правда”.

Пряма мова Корнієнко за тиждень до виборів: “У нас є мережа технологів-консультантів. Це така напівсекретна історія. Ніхто не знає, хто вони. Ми не можемо їх “світити”.
Деталі: За його словами, технологів закріпили за областями, і вони консультували кандидатів-мажоритарників: вчили, як спілкуватись з виборцями, підбирали членів виборчих комісій, а інколи самі очолювали виборчий штаб кандидата.
Корнієнко разом зі своїм університетським приятелем Артемом Михайлюком (№ 142 у списку “Слуги народу”) на старті кампанії придумав їм назву – “комісари”. Саме Михайлюк сформував команду комісарів.
Пряма мова Михайлюк: “Ми розуміли, що більшість мажоритарних кандидатів ніколи не мали відношення до виборів. Їм потрібна якась методологічна допомога, поради, підказки. Моя задача була сформувати таку команду, яка зможе їм допомагати”.
В підпорядкуванні “Слуги народу” було 25 “комісарів”. Їх закріпили за окремими регіонами.
За словами Михайлюка, у “комісарів”, по суті, було чотири функції:
1. Казати, що варто робити;
2. Казати, що не варто робити;
3. Казати, як робити;
4. Подивившись зі сторони, дати зворотній зв’язок.
Імен “комісарів” Корнієнко та Михайлюк не розголошують.
Пряма мова Корнієнко: “Це українські спеціалісти, які працюють, скажімо так, на різних виборчих кампаніях. І вони на волонтерських засадах погодились допомогти”.
Видання повідомляє, що одним із “комісарів” був Олександр Гінгізов. Він працював у Луганській області. Гінгізов був членом партії “Батьківщина”, у 2012-му балотувався до облради від партії “УДАР” Віталія Кличка. У 2015-му очолив обласний осередок “Правого сектору”.
“Комісар” Гінгізов: “По суті я був представником центрального штабу в області. Спостерігав за тим, щоб все було в рамках закону і з нашої сторони, і зі сторони опонентів, наскільки це можливо”.
Одним з його завдань, було пропонувати кандидату “як вирішити те чи інше питання, враховуючи його специфіку”.
В Одеському регіоні працювали два “комісари”. В областях із меншою кількістю округів — по одному.
Михайлюк підрахував, що тільки 20 зі 199 кандидатів відмовились від порад “комісарів” чи не прислуховувались до них.
За словами Корнієнка, “комісари” працювали трохи більше місяця на волонтерських засадах.

Другий рівень небезпеки: рятувальники попереджають про шквали

У Тернополі пройде майстер-клас з тайського боксу Muay Thai