Стало відомо, скільки українських бійців загинуло під Іловайськом. Нові дані

Відкриваються нові дані про масштаби трагедії влітку 2014 під Іловайськом.

Українська армія втратила у боях за Іловайськ у серпні 2014 року 220 військових, 40 зникли безвісти, 13 військовослужбовців досі у полоні. Про це йдеться у відповіді Генштабу на запит BBC News Україна.
“Кількість загиблих військовослужбовців у боях за Іловайськ – 220 осіб, 44 – поранено, 40 – зниклих безвісти, 13 утримуються у заручниках (станом на 22 серпня 2019)”, – повідомив Генштаб.
Там уточнили втрати безпосередньо під час виходу “зеленим” коридором: “Саме 29 серпня 2014 року: загинуло – 129 осіб, поранено – 18 осіб, зникли безвісти – 22 особи (станом на 22 серпня 2019 року – 10 залишаються), у заручниках – 10 (станом на 29.08.2014)”.
У Генштабі також відзначають, що “до загиблих додано к-сть зниклих безвісти, які були ідентифіковані за експертизою ДНК станом на 16 серпня 2019”.
Такі цифри не враховують загиблих добровольчих підрозділів МВС, які воювали в Іловайську в серпні 2014 року разом з армією.
Раніше військова прокуратура повідомляла, що загальні втрати МВС і ЗСУ під Іловайськом були 366 бійців.
Колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко у недавньому інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів, що добровольчі батальйони втратили у тих боях 200 бійців.
Таким чином, з урахуванням відповіді Генштабу на запит BBC News Україна, загальні втрати сил АТО під Іловайському в серпні 2014 року можуть сягати 420 бійців.
Водночас ця цифра може бути ще більшою із врахуванням 40 зниклих безвісти (серед них – бійці, родичі яких відмовляються визнавати їхню загибель та не вірять результатам ДНК-експертизи тіл), а також померлих пізніше від поранень, отриманих під Іловайськом.
За даними військової прокуратури, головною причиною втрат АТО у серпні 2014 року стало вторгнення дев’яти батальйонно-тактичних груп російської армії. Крім того, на ситуацію вплинув низький рівень боєздатності української армії, дезертирство і невиконання наказів, а також “окремі помилки керівництва АТО під час планування та проведення військових операцій, які не перебувають у прямому причинно-наслідковому зв’язку з настанням тяжких наслідків – загибелі українських військових”.
Слідство Головної військової прокуратури щодо Іловайська ще не завершене. Його хід засекречений.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *