Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Під час прощі відбудуться Зарваницькі зустрічі з молоддю

Молодіжна комісія Тернопіьсько-Зборівської архиєпархії готує масштабну програму для молоді під час Всеукраїнської прощі.

Центральною стане зустріч Блаженішого Святослава з молоддю, 13 липня (початок о 16-й годині) в межах творення Єдиного молодіжного простору УГКЦ. «Мудра молодь питає» — улюблена багатьма рубрика, об’єднує тих, хто хоче почути відповіді на різні запитання, розвіяти свої сумніви, поспілкувавшись із Главою нашої Церкви.
Також вищезгадана комісія у співпраці з ГО «Зарваницька ініціатива» проведе зустріч для молоді у форматі відкритого університету, продовжуючи таким чином цікавий молодіжний момент у рамках прощі «Зарваницькі зустрічі». На цій зустрічі порушуватимуться актуальні питання для молоді у світлі соціальних настанов та ініціатив праведного Андрея Шептицького. Тема спілкування — «Реальність молоді в селі й те, що на неї чекає в місті». Зустріч відбудеться на території Молодіжно-духового центру в Зарваниці з 18:00 до 19:30. Учасниками заходу будуть цікаві спікери — представники молоді та громадських організацій.
На завершення організатори готують ще одне грандіозне дійство — Духовно-мистецьку програму для молоді на Співочому полі, яка розпочнеться опівночі і триватиме майже до світанку. Серед запрошених гуртів — «Шпилясті Кобзарі» і «Кана». Ведучі програми — Тетяна Дармограй та отець Роман Демуш.
Кульмінацією прощі у Зарваниці стане недільна ранкова Літургія (14 липня), яку очолить Глава УГКЦ і на якій співслужитимуть усі єпископи.
Збираючись на прощу до Зарваниці, не забудьте, що ще одна, справді вражаюча частина цього масштабного заходу, — нічна хода зі запаленими свічками та молитовним співом. Повірте, лише від усвідомлення того, скільки людей одночасно промовляють слова молитви, звертаючись до Богородиці, перехоплює дух. А піднесена атмосфера, яка заполонює все довкола, наповнить ваші серця такою неймовірною радістю, що кожного разу, коли буде нагода відвідати Зарваницю — ви поспішатимете туди.
Нагадаємо, собор Зарваницької Матері Божої — центральний храм архітектурно-храмового комплексу в селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області. Розміщений на території Зарваницького духовного центру. Родзинкою цього місця є чудотворна ікона Божої Матері Зарваницької, яка датується серединою XVII ст. Вона відома в Україні та за її межами.
Зарваниця є одним із найдавніших чудотворних місць України. Історія починається з 1240 року. Тоді монах з Києва, рятуючись від навали хана Батия, втікав на Західну Україну. Виснажений чернець заснув на березі Стрипи. Йому приснилася Матір Божа. Прокинувшись, він побачив перед собою ікону Богородиці з Ісусом, яка височіла над джерелом. Монах, помолившись, обмив свої рани джерельною водою – і вмить одужав. А місце, де «зарвав його сон», назвав Зарваницею. Згодом біля джерела було збудовано дерев’яну капличку, в якій зберігалася чудотворна ікона. Зараз на її місці стоїть каплиця Об’явлення Матері Божої.

На Тернопільщині чоловік впав у рів і не міг сам вибратись

Папа Франциск створив окремий екзархат для заробітчан