На Тернопільщині на цвинтарі будівельники не помітили людських решток, коли викопували котлован

Під час будівництва меморіалу на Чортківському цвинтарі, були вивезені на сміттєзвалище останки з 14 могил.

Вчора цю яму вже мали заливати бетоном і тільки завдяки громадським активістам, зокрема Володимиру Добрянському, Володимиру Мармусу та іншим вдалось зупинити це свавілля і наругу над могилами.

Були небезпідставні підозри, що саме в цьому місці знаходиться Військовий цвинтар, де поховані Українські Стрільці, які загинули в 1919-1920-их роках. Про це, за життя, постійно говорив місцевий краєзнавець і дослідник Андрій Базалінський, про це неодноразово говорив репресований політв’язень Володимир Мармус.

Про те, що потрібно провести дослідження перед початком будівельних робіт неодноразово наголошувала і ГО “Альтернатива-Чортків”, власне саме з цього приводу ми ініціювали скликання оргкомітету в березні 2018 року, на який було запрошено Святослава Шеремету, відповідального секретаря державної комісії з увічнення пам’яті, директора меморіально-пошукового центру “Доля”, який теж говорив про необхідність дослідження цієї ділянки.

Чому під час проведення робіт на цвинтарі не проводився нагляд з боку Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури та археологічного контролю?

Чому роботи не припинились відразу після того, як натрапили на перші останки захоронень?

З цього приводу відкрито кримінальне провадження по факту напруги над могилами, повідомляє “ГО “Альтернатива – Чортків”.

Автор: Redaktor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *