Американський експерт назвав прізвище нового кандидата на посаду голови уряду

Кандидату 35 років і він володіє повною довірою в ключових осіб адміністрації Зеленського.

Зеленський і Гончарук

Про це пише у колонці НВ редактор рубрики UkraineAlert на Atlantic Council Мелінда Херінг.
“Зеленський сказав, що хоче бачити прем’єр-міністром економіста й технократа. А, можливо, і найбільш лояльного з них.
Минуло два місяці після обрання політичного новачка Володимира Зеленського президентом України, а ми все ще не знаємо, чого очікувати. Його ранні призначення та рішення — це мішанина хорошого та поганого.
ритики апелюють до призначення Андрія Богдана головою Офісу президента. Богдан, звісно ж, був адвокатом Ігоря Коломойського та працював на збезчещеного екс-президента Віктора Януковича.
Прихильники апелюють до персон видатних технократів, яких призначили на посади голови митниці, члена наглядової ради державної оборонної компанії, та до достойника, про якого говорять як про потенційного генпрокурора.
Інше позитивне ім’я, яке мені доводилось чути, належить 35-річному Олексію Гончаруку, заступнику голови Офісу. «Його час наближається, — сказав мені колишній міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус в червні. — Приглядайтесь до нього».
Зараз же Гончарук може стати наступним прем’єр-міністром України.
Зеленський сказав, що хоче бачити прем’єр-міністром економіста й технократа, і було названо 5 висококваліфікованих імен. Три дні потому радник президента відкинув це, прокоментувавши, що розглядається куди більше імен.
26 липня голова партії «Слуга народу» підтвердив, що кандидатуру Гончарука розглядають серйозно.
Я зустрічала Гончарука лише раз, а перші враження як перші побачення — незабутні, та ненадійні миттєвості, тож я закликала з півдесятка колег і колишніх колег змалювати мені значно більшу картинку про цього молодого юриста.
Одні й ті ж слова з’являлись знову і знову: Гончарук трудолюбивий, енергійний, ефективний і амбіційний.
Андрій Осадчук, адвокат і депутат від партії «Голос», який працював з Гончаруком напередодні виборів-2019, сказав, що той є хорошим спеціалістом широкого профілю, який слухає і швидко вчиться. «Він справді налаштований на реформи. І він справді старається з усіх сил», — сказав Осадчук.
Макс Нефьодов, голова митниці, три роки працював з Гончаруком, поки той був головою Офісом ефективного регулювання. «Його вклад був величезним. Він хороша людина», — сказав Нефьодов.
Інші ж переживають, що Зеленський може його обрати через те, що ментально Гончарук з тих, хто не може відмовити, а тому його можна легко контролювати. «Ключовою характеристикою прем’єр-міністра є те, що він може сказати „ні“, а цей кандидат не знає, як це робиться», — прокоментував мені колега на умовах анонімності. Інше джерело повідомило, що обрання Гончарука сигналізувало би про те, що президентська адміністрація цінує лояльність вище незалежності та фаховості.
Правдою також є те, що Гончарук ніколи не керував великою командою, і що його юридичний досвід обмежений. Він ніколи не практикував у міжнародній юридичній компанії.
Я поцікавилась у Адріана Каратницького, який довго час спостерігає за Україною, про що би свідчило обрання Гончарука.
Він похвалив Гончарука як «поважного транслятора ліберальних цінностей, економічної дисципліни, а також регулювання», але зазначив, що йому бракує досвіду роботи в політиці та менеджменті. Якщо оберуть Гончарука, «…то це означатиме, що на чолі трьох правлячих інституцій — президента, парламенту і уряду — будуть дилетанти з браком чи відсутністю політичного і адміністративного досвіду».
Що би не вирішив президент, вибір прем’єр-міністра має велике значення, і піддасться ретельному дослідженню в Києві та за його межами. Тримайте руку на пульсі”.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *