Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Назвали 5 головних причин трудової міграції з України

Майже половина учасників опитування Барометр щастя в Україні задоволені своєю поточною роботою – 44%, хоча 51% вважають власний рівень доходів недостатнім для нормального життя.

Про це свідчать результати експрес-дослідження, яке Європейська Бізнес Асоціація проводить вже другий рік поспіль. Цього року Інтегральний показник Барометру склав – 2,61 балів з 5-ти можливих за шкалою Лайкерта (+0,14 балів порівняно з минулим роком).
Так, оцінки системи охорони здоров’я розділилися: 58% опитаних не задоволені станом системи, при цьому 42% оцінюють вітчизняну медицину задовільно або ж позитивно. Задоволених системою освіти виявилося майже 52%, при цьому 48% зазначили, що цілком або частково не задоволені нею.
72% респондентів не задоволені станом безпеки у країні та почувають себе невпевнено щодо власного майбутнього, 62% негативно оцінюють правове поле та регулювання в країні, зокрема щодо відсутності дискримінації та рівня демократичних свобод.
Вищі оцінки:
3,32 балів – поточна робота
3,24 балів – соціальне життя
2,90 балів – загальний досвід життя в Україні
2,55 балів – система освіти

Нижчі оцінки:
2,51 балів – рівень доходів
2,39 балів – охорона здоров’я
2,39 балів – дотримання прав
2,20 балів – екологія
2,11 балів – рівень безпеки

Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації: «Асоціація вже вдруге проводить власне дослідження рівня щастя українців, і вдруге результат Індексу опиняється у негативній площині. Наші дані підтверджуються і світовими звітами, так, згідно з World Happiness Report, Україна займає 133 місце зі 156 країн, а отже, входить в тридцятку найнещасливіших країн світу. Це потужні сигнали того, що країна потребує комплексних структурних змін та реформ. Повинні бути забезпечені базові потреби громадян почуватися безпечно та матеріально захищеними. Отже, перш за все, необхідно сформувати умови для економічного зросту, продовжити реформи освіти та сфери охорони здоров’я. Ми бачимо деяке зростання окремих складових індексів, що вселяє обережний оптимізм, маємо зробити все, щоб ця тенденція зберіглася».
Все більше українців виїжджають за кордон у пошуках більш щасливого життя. За даними Державної служби статистики України, з початком війни на Сході у 2014 році близько 1,3 мільйонів українців мігрували до інших країн. Як наслідок, виникла відчутна проблема трудової міграції для країни в цілому та нестача професіоналів у корпоративному та промисловому секторах, яку так гостро відчуває бізнес.
Для того, щоб подолати цей негативний тренд, необхідні злагоджені дії влади, бізнесу, громадянського суспільства, міжнародних інституцій. Від влади очікується підвищення мінімальної заробітної плати (разом з відв’язкою розміру заробітної плати від усіх відрахувань), підвищення рівня безпеки (ефективна поліція та армія), покращення правового середовища й правосуддя в Україні, продовження реформи охорони здоров’я, вирішення екологічних проблем.
Водночас бізнес в спромозі стимулювати персонал підвищенням заробітної платні, переходом на “білу” зарплатню, впровадженням медичного страхування та інших соціальних гарантій, забезпеченням безпечних та комфортних умов праці та можливості співробітників до розвитку і неформального навчання.
В аграрному секторі особливо відчутні наслідки зростаючих масштабів трудової міграції. Ми відчуваємо дефіцит представників технічних професій – водіїв, комбайнерів, механізаторів, агрономів – які мають певну спеціалізовану освіту та легко адаптуються до середовища сусідніх країн, наприклад, Польщі. Як бізнес, ми вкладаємо чимало власних ресурсів для побудови комфортних умов роботи та розвитку наших співробітників, проте, безперечно, є чимало факторів, які змушують людей мігрувати за кордон, які можна вирішити тільки на державному рівні. Та й всередині країни ми бачимо потужний тренд міграції з сільської місцевості до великих міст. Сподіваємося, що реформа децентралізації буде продовжена та направлена на рівномірний розвиток усіх регіонів, аби забезпечити вищі темпи економічного зростання та відбудову соціальної інфраструктури, щоб створити привабливі умови для життя та роботи в Україні»
Результати дослідження було презентовано під час спеціального заходу Асоціації «Трудова міграція: виклик для України», під час якого ми говорили про причини трудової міграції та обговорювали можливі рішення разом з компанією Укрлендфармінг, яка підтримала нашу ініціативу. У

Сергій Надал: Націоналізм – це відповідальність та порядок в епоху змін

Як 40 років тому виглядав відомий тернопільський теплохід (ФОТОФАКТ)