Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Хвіст довший за тіло”: на Тернопільщині виявили унікальну пташку (ФОТО)

Фахівці-орнітологи буди приємно вражені дивовижною знахідкою, яку вони днями виявили у природному заповіднику “Медобори”, що на Тернопільщині. Тут вперше помітили синицю вусату.

Як інформують “Тернополяни” з посиланнямна повідомлення працівників заповідника,  ця маленька пташка має цікаву будову — хвіст у неї значно довших тіла.

“Синиця вусата – невеликий, трохи менший за горобця птах, у якого хвіст довший за тіло. Пташинка має вагу від 9 до 21 г, має довжину тіла в середньому 12,5 см. В Україні осілий, кочовий птах. Вперше зафіксований в околицях природного заповідника “Медобори””, — йдеться в повідомленні.

Вусатих синиць важко помітити навіть там, де вони досить численні, оскільки все своє життя вони проводять серед розлогих густих заростей очерету, рідше рогозу, залишаючи їх вкрай рідко та ведуть потайливий спосіб життя. Місця гніздування та джерел їжі для цього виду пернатих зустрічаються на заплавах ставків в околицях заповідника.

За словами фахівців, цей рідкісний вид занесений до Бернської конвенції, якою передбачається охорона дикої флори, фауни та природних середовищ існування в Європі, збереження яких потребує співробітництва декількох держав, а також сприяння такому співробітництву.

Трагедія на Закарпатті: знайшли тіла п’ятьох людей (ВІДЕО)

Оголосили вирок у справі ДТП у Польщі, де загинув тернополянин