Змії активізувалися на Тернопільщині. Про це повідомляють користувачі соцмереж.
Зокрема, вужа бачили у Збаражі, а також у парку «Топільче» у Тернополі. “Давно в Збаражі вужі не зустрічалися. Нижче каплички на вул. Івана Франка”, – пише у “Фейсбуці” Юра Долинський.
« У парку “Топільче” активізація плазунів. Особливо треба бути обачним дівчатам і жінкам з дітьми, які заходять у траву фотографуватись», – написав Roman Kubay у «Фейсбук».
Чоловік описує свою зустріч з плазуном: «Уявіть сиджу, ловлю рибу, нікого не чіпаю, раптом ззаду півметрова чорна змія шипить на мене. Серцебиття 200 ударів і я мало в річку не стрибаю». Опади, висока вологість та тепло сприяють розмноженню змій, пояснює доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедрою загальної біології Тернопільського педуніверситету Василь Грубінко.
– Популяція змій у нашій області росте останніх 5-7 років. По-перше зими були теплі, по друге – зменшення кількості хімічних препаратів на полях, а також є корми – достатньо жуків, гризунів. А зміям головне, щоб було тепло і було що їсти, – каже він.
За словами пана Грубінка, у Тернополі водяться вужі, але часом трапляється і гадюка звичайна . – Вона отруйна, як мінімум її укус може викликати алергію, максимум – якщо це хвора людина або дитина, можливий анафілактичний шок, – каже професор. – Тому одразу треба звертатись до медиків.
ому що не стільки небезпечна отрута, скільки змії можуть занести зубами небезпечні мікроорганізми, адже живляться щурами, мишами. Укус глибокий і отрута швидко розповсюджується про кровоносній системі.
Вужі не є небезпечними, хоча якщо їх роздратувати, можуть вкусити. Вони не мають отрути, але можуть занести інфекцію зубами. Тому краще, щоб вуж не кусав і гратися з ним нема потреби. Не раз бачив як діти у парках граються нами, у банках носять, але їх чіпати не варто.
У Тернопільській області водиться гадюка звичайна, три види вужів – серед них звичайний і водяний, додає Василь Грубінко. Також подекуди є гадюка звичайна, часом трапляється мідянка – на Бережанщині та Монастирищині.
Є карпатський удавчик , але їх тут зустрічають дуже рідко. – Змій не можна чіпати, не варто ними гратися чи намагатися вбити, – наголошує науковець. – У плазуна з’являється захисна реакція і він може вкусити.
Побачили змію, не чіпайте її і вона втече.
Джерело: “Терміново”.
This website uses cookies.