Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Бойлери непрямого нагріву. Застосування

Незалежно від типу котла, або іншої опалювальної системи будь-якого типу, час від часу буває недостатньо або температури гарячої води, або її кількості. Втім вихід завжди є.

Серед водонагрівачів, що представлено в магазині (https://pelletshome.com.ua/vodonagrevateli/), є особливі моделі. Це бойлери непрямого нагріву, які здатні вирішити багато проблем.
Що таке бойлер непрямого нагріву
Насправді все просто. Бойлер непрямого нагріву працює в тандемі з тим приладом, який відповідає за опалення приміщення. Це може бути як котел на твердому паливі, електричний, або газовий котел. Дуже зручний пристрій, особливо в зимовий період, коли потрібно отримувати достатню кількість гарячої води без копійки витрат.

Конструкція бойлера непрямого нагріву дуже проста. Він складається з резервуара певного об’єму, теплообмінника, декількох клапанів та термостату, який може регулювати роботу насосів. Спіралеподібний теплообмінник зазвичай виготовляється з низьковуглецевої сталі, а внутрішня поверхня зазвичай покривається шаром захисної речовини для запобігання виникнення корозії.
Як працює бойлер непрямого нагріву
Теплоносій циркулює в системі за наступною схемою: котел — теплообмінник бойлеру — контур опалення — котел. За такої схеми теплоносій віддає частину енергії холодній воді, що знаходиться в резервуарі бойлера. Тим самим постійно її підігріваючи. Причому у більшості моделей є можливість регулювання температури нагріву води. Для цього і встановлюється термостат, клапани та додаткове обладнання.

Швидкість та ступінь нагріву води напряму залежать від потужності опалювального обладнання, а також від площини поверхні теплообмінника. Аби не чекати, доки вода добереться до крана самотужки від нагрівача, часто встановлюють додаткові насоси та утворюють постійну циркуляцію у споживацькому контурі.
Недоліки та переваги
Основним недоліком нагрівача непрямого нагріву є те, що він працює тільки в парі з опалювальним обладнанням. Тож для того, щоб отримати гарячу воду, необхідно або запускати котел, або використовувати інше джерело енергії. Також до недоліків відносять відносно високу ціну та великі габарити.
Проте пристрій використовується з опалювальним обладнанням будь-якого типу, не створює ніяких навантажень на електричну мережу, має дуже високу продуктивність. Що важливо, на нагрівачі не утворюється ніякого накипу, тож строк служби апарату дуже високий. Це дуже вигідний прилад у разі використання для отримання води у великому помешканні.

Помер відомий тернополянин – керівник ВАТ “Галичина”

Поплавський: Аграрна партія не дасть вкрасти українські землі!