Завдяки позиції Уряду жителі Тернопільщини будуть менше платити за газ

З 1 травня жителі Тернопільщини платитимуть менше за газ. Адже 22 квітня НАК «Нафтогаз» прийняв рішення про зменшення ціни на газ для населення. На 300 грн. знизиться ціна на газ для населення у травні і становитиме 8247 грн. за тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Новий механізм формування ціни

За дорученням Кабінету Міністрів, НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни. Він передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 р., ціна для населення відповідно знизиться. Але в разі зростання ринкової вартості газу для промисловості понад визначений Урядом рівень, ціна для населення залишиться на тому ж рівні.

Зменшити ціну на газ вдалося досягти завдяки принциповій позиції Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
«Я завжди був проти зростання ціни на газ. Людям важко платити, я це розумію. Але якщо у 2008 році старі політики приймають рішення підписати зобов’язання України, потім набирають під це борги, а потім я як Прем’єр-міністр маю ці борги віддавати, – я не маю вибору. Це непопулярні рішення, які не подобаються ні мені, ні людям. Але якщо у Європі ринкові ціни падають, то чому «Нафтогаз» не приймає швидких рішень, а починають крутити це питання? Я їх попередив: якщо вони будуть маніпулювати цим питанням, то мені з ними не по дорозі. Як і більшості громадян України. «Нафтогаз» має виконувати соціальну функцію», – зазначив Глава Уряду.

Всі передумови були

Минулого тижня під час засідання Кабінету Міністрів України Глава Уряду висловив стурбованість нахабством керівництва «Нафтогаз України». Адже компанія-монополіст «спілкувалася» з народом мовою шантажу і використовувала всі можливі способи для підвищення ціни на газ для населення. В той час кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження ціни.

Всі економічні і юридичні передумови для зниження ціни були. Адже 3 квітня 2019 року Уряд прийняв Постанову №293, якою зобов’язав «Нафтогаз» продавати газ населенню дешевше. Головним аргументом було те, що якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше.

Тому Володимир Гройсман заявив, що або НАК «Нафтогаз» знижує ціну на газ і повідомляє про це українцям 24 квітня, або керівник компанії Андрій Коболєв йде у відставку.

Глава Уряду зазначив, що йому набридло, як і мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців.

Курс на збільшення видобутку власного газу

«Вони пішли на це. Крім того, у контракті було зобов’язання формувати більше власного видобутку, забезпечувати транзит. Але я хочу сказати Нафтогазу і всім керівникам: третього разу не буде. Я не буду ставити ультиматумів, я на наступний день на найближчому засіданні уряду запропоную ухвалити рішення», – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Він також нагадав, що у новому контракті менеджменту «Нафтогазу» заробітна плата керівника компанії зменшена у кілька разів.

А 22 квітня,в ефірі в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.
«Я думаю, що ми маємо позбутися залежностей від будь-якого ринку. Якщо ми будемо видобувати 30-33 млрд. газу всередині країни, ми зможемо повністю формувати ціни абсолютно системно», – констатував Глава Уряду.

Автор: Redaktor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *