У 2018 році заробітчани переслали в Україну $11 мільярдів. Люди в пошуках роботи поїхали за кордон, і тепер рятують українську економіку. Якби не вони, ми жили б гірше, ніж в найбідніших країнах Африки.
Про це пише відомий економічний блогер Сергій Лямець.
“Саме на Гроші заробітчан купуються продукти і одяг в Україні. Киянам це складно зрозуміти, але за межами столиці все саме так.
Але виявилося, що управляти економікою можна ще «краще».
На карті позначено відсоток людей, які народилися в країні, але тепер живуть за кордоном. Виявляється, заробітчани – не тільки українське явище.
Найгостріше стоїть проблема в Боснії і Герцеговині. Війна 1990-х виплюнула з країни половину жителів.
Вищі, ніж в Україні, показники Чорногорії, Албанії, Чорногорії, Румунії, Болгарії, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії та, на диво, Португалії.
Так що якщо країною продовжать керувати нинішні діячі, за кордон зможуть виїхати ще добрі 5% населення нашої країни. Вони надішлють до України ще більше мільярдів. Тоді в бюджет надійде ще більше податків, а можновладці зможуть вкрасти ще більше.
Але ось же в чому казус. Населення Румунії – 20 мільйонів. Білорусі – 10 мільйонів. Албанії – 3 мільйони. Якщо вважати в мільйонах тих, хто виїхав, наші 13% – це найбільший показник в Європі. Вже.
У двох Америках є дві держави, з яких є настільки великий відтік. Мексика, з якої масово їдуть в США за «довгим» доларом. І Венесуела, в якій банально не мають що їсти.
Якби населення розуміло масштаби крадіжок в Україні, то зрозуміла б – це геноцид. Геноцид українського населення влаштували самі ж українці. Або не українці, вони вже мають паспорти Британії, Швейцарії та Словаччини?