Тернополянка обстригла волосся, аби допомогти онкохворим дітям

Будь-яка дитина може захворіти на рак. Але майже 80% випадків дитячої онкології виліковні. Однак врятувати життя – це тільки півсправи. Рак б’є по всьому організму, але страждає не тільки фізичне здоров’я. Хвороба змінює дитину, і вже вилікувавшись, вона змушена боротися зі страхами й обмеженнями. Боротися за те, щоби знову жити, як усі.

Причина кожної з дівчаток, які хочуть отримати перуку, одна – рак

Не просте випробування для онкохворої жінки – втрата волосся, але як бути маленьким дівчаткам, адже їхній новий образ – це справжнє випробування. Тут і підвищена увага з боку однолітків, їхні насмішки, страх контактувати з людьми. Маленькі дівчатка вимушені ховатися під шапками та хустинами щоразу, коли виходять на вулиці і стикаються із жорстоким навколишнім світом. Компенсувати втрату волосся дитині може допомогти перука. Утім через високу вартість (від 10 тис. грн.) далеко не всі батьки можуть придбати її.

Нещодавно в Україні започаткували чудову соціальну ініціативу. Волонтерки зі Львова та Києва організували збір волосся для пошиття перук, які призначені онкохворим діткам. До акції долучилися жінки з усіх куточків нашої країни, непоодинокі випадки підтримки цього проекту чоловіками та маленькими дівчатками.

Учасницями акції стали вже близько 150 жінок та 10 чоловіків. Спільними зусиллями вдалося зібрати понад 14 кг волосся та 95 тис. грн. на оплату праці майстрів із виготовлення перук – пастижерів.

У кожного, хто ділиться своїм волоссям, різні причини, та причина кожної з дівчаток, які хочуть отримати перуку, одна – рак. На підготовку проекту витратили кілька місяців. Партнерами акції погодилися стати два благодійних фонди – «Таблеточки» та «Крила надії», які допомагають важкохворим дітям з усієї України.

Наявність перуки допомагає діткам, хворим на рак, краще переносити лікування

Журналісти Номер один переконалися, що готова перука із натурального волосся вартує не менше 10 тисяч гривень. Однак ціна її росте відповідно до довжини волосся. Звісно, на ринку представлені й дешеві аналоги – штучні перуки. Однак в ослабленого дитячого організму після боротьби із хворобою може виникнути алергічна реакція на синтетичні компоненти перук. Тому проект націлений саме на виготовлення натуральних перук.

Із волосся, яке вдалося зібрати, вже виготовили більше 10 перук. На одну перуку затрачається від 180 до 250 г волосся довжиною 25-35 см. Воно має бути доглянутим. Може бути фарбоване, але не пошкоджене. Щоби виготовити одну перуку, в середньому потрібно обстригти волосся чотирьом дівчатам.

Окрім волосся, небайдужі можуть долучитися до збору коштів, адже робота пастижерів також не дешева. Благодійний фонд передаватиме перуки батькам дівчаток, які хворіють на рак. У свою чергу вони укладатимуть договір, де один із пунктів полягає в тому, що після завершення курсу лікування перуки повертатимуть у фонд.

Організатори стверджують, що охочих діток дуже багато, адже через значні витрати на лікування батьки не завжди можуть купити своїм кровинкам перуки.

Навіть медики стверджують, що наявність перуки допомагає діткам, хворим на рак, краще переносити лікування, адже вони перестають хвилюватися про втрату волосся й увагу оточуючих.

– Просто я соромлюся, коли в шапці, лиса і не така, як усі. А коли з волоссям, у перуці, то почуваєшся по-іншому, – ділиться переживаннями 12-річна  Юля, яка отримала перуку.

Якщо наші читачі хочуть долучитися до такої благодійної ініціативи, то їм необхідно перед стрижкою помити та висушити волосся. Розділити на максимальну кількість хвостиків і обрізати. Відрізане волосся можна надіслати безпосередньо майстрові у Київ. Адресу вам повідомлять після заповнення анкети учасника акції. Кожен хвостик волосся необхідно загорнути в окремий аркуш паперу, так щоб воно не заплуталося. Якщо ви фарбували волосся фарбою або хною, потрібно вказати у посилці назву фарби (відтінок та бренд). Це необхідно для того, щоби вже готову перуку пастижер міг підфарбувати у разі необхідності. Додатково потрібно також зазначити, якщо надсилаєте кучеряве волосся. Наразі організатори акції вже зібрали достатньо волосся до 25 см. Більшою зараз є потреба у «хвостиках» довжиною 35 см і більше. Підходять також старі шиньйони та перуки.

Небайдужі можуть також стати соціальним агентом руху і розповідати про акцію у соцмережах із хеш-тегом #HairForShare. До співпраці запрошують також пастижерів, які будуть готові із зібраного волосся створити перуки.

Співзасновники сподіваються, що спільними зусиллями вдасться зібрати достатньо волосся та пошити перуки, які зроблять онкохворих дітей трохи щасливішими та додадуть їм сил і натхнення побороти хворобу.

Тернополяни не залишилися осторонь

До такої благородної ініціативи долучилися і тернополянки. Напередодні Всесвітнього дня онкохворої дитини та в День усіх закоханих волонтерка Наталія Трач також обстригла свої коси, аби допомогти діткам.

– Ось такий сьогодні у мене був День закоханих. Щаслива, що дякуючи такому чудовому проекту #HairForShare, я мала змогу долучитися до цієї благородної справи і подарувати своє волосся для виготовлення перуки для онкохворих діток. Півтора року тому я поборола рак і тому з великою вірою і від щирого серця бажаю всім цим діткам перемоги над цією хворобою. Величезна подяка Тамілі Демкурі, яка долучилася до ініціативи та безкоштовно мене підстригла і змоделювала чудову зачіску. Тепер я  знову молода і красива, – ділиться враженнями Наталія Трач.

Віталій Чемерис

This website uses cookies.