Атака на Супрун: причини, наслідки, коментарі

У вівторок, 5 лютого, Окружний адмінсуд Києва тимчасово заборонив в.о. міністра Уляні Супрун виконувати обов’язки глави МОЗ. Таке рішення стало результатом розгляду позову, який подав народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук.

У МОЗ заявили, що міністерство проводить консультації з юристами. Рішення суду відсторонити Супрун викликало миттєву реакцію політиків і дипломатів. Вони стали на захист глави МОЗ.

Позиція Мосійчука
Парламентарій розповів, що подав позов проти Супрун в грудні минулого року через те, що українці в селах нібито не отримують якісні медичні послуги.
“Нумо підемо до людей і запитаємо у звичайних українців в українському селі в Полтавській, Чернігівській, Черкаській, Запорізькій областях… на Січеславщині. Люди просто кричать від того, що не можуть отримати належну медичну допомогу”, – сказав він.
Мосійчук звинуватив Супрун в некомпетентності і додав, що вона повинна була відмовитися від іноземного громадянства.

Захисники Супрун
Народний депутат від фракції Самопоміч Єгор Соболєв назвав рішення суду у справі Супрун атакою топ-корупціонерів. “Я думаю, що це атака корупціонерів найвищого рівня руками Ляшка і залежного судді”, – сказав він. На думку нардепа, рішення суду є “невипадковим” і робив його “невипадковий” суддя.
Підтримку Супрун висловила її колега з Мінфіну Оксана Маркарова. “Поки не буде справедливого суду будь-яка інша справжня реформа може потрапити під удар. Суди вже зупиняли верифікацію соціальних платежів, призначення керівників на конкурсах, приватизацію. Тепер просто забороняють виконувати обов’язки в якості забезпечення. Уляна Супрун, we shall overcome, як у відомому анекдоті: “Нас це, звичайно, засмутить, але не зупинить”, – написала міністр фінансів.
Глава МОЗ також заручилася підтримкою з боку дипломатів.
Першою на заборону відреагувала посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. “Стурбована потенційним впливом на життєво важливі реформи охорони здоров’я в Україні”, – написала вона.
Посольство Швейцарії в Україні назвало рішення про заборону очолювати МОЗ несподіваним.
Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що Кабмін підтримує главу МОЗ.
“Вважаю, що вона призначена з дотриманням чинного законодавства. Я не бачу ніяких підстав для відсторонення її від посади”, – сказав він.
Пізніше з’явилася заява членів українського уряду. Там назвали ситуацію навколо Супрун безпрецедентним тиском з метою зупинки зусиль з реформування галузі охорони здоров’я, які робить команда глави МОЗ.
“Це рішення буде оскаржено в установленому законом порядку, і ми будемо домагатися його скасування в установленому законом порядку”, – йдеться в тексті заяви.

Досягнення Супрун
Уляна Супрун займає перше місце в рейтингу реформаторів журналу Новое время.
Серед її заслуг – запуск масштабної медичної реформи, програма Доступні ліки, закупівля державою ліків через міжнародні організації та руйнування корупційних схем.
В рамках першого етапу медреформи 25 тисяч українців підписали декларації з сімейними лікарями. За даними опитувань, 76% з них задоволені своїми докторами. Паралельно із запуском медреформи зпрацював принцип Гроші ходять за пацієнтом, який дозволив українцям отримувати якісні медпослуги, а медикам – гідну заробітну плату.
На найближчі рік заплановано фінансування програми Безкоштовна діагностика, в рамках якої можна буде отримати більше 50 лікувальних і діагностичних процедур.
Також МОЗ визначить перелік послуг, який буде покривати всі рівні допомоги: первинна, спеціалізована, амбулаторна, стаціонарна, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна.

Джерело: НВ

Автор: Галас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *