Томос на Святвечір

Томос про автокефалію голові помісної православної церкви в Україні, якого оберуть на Об’єднавчому соборі цієї суботи, вручить Вселенський патріарх у Константинополі напередодні Різдва 6 січня 2019 року, заявив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

“Томос Вселенського патріарха має бути вручений предстоятелю 6 січня”, – сказав архієпископ Євстратій (Зоря), пише “ВВС Україна”.
Він уточнив, що 6 січня у Константинополі “має бути звершена божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха та предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено томос”.
Що стосується собору, то архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на собор 15 грудня. Кожен візьме з собою двох осіб: одного клірика та одного монаха чи мирянина. Там же УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві.
“У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору”, – сказав речник УПЦ КП, та зазначив, що голосування на соборі буде таємним.
Об’єднавчий собор щодо створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії в Києві.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *