“Приїжджали екстрасенси і визначили, що отець грішив”: з’ясували передісторію бійки священиків на Тернопільщині (ВІДЕО)

Бійка священиків, яка мала місце у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що в селі Винятинці Заліщицького району, обростає все новими подробицями.,

Священослужителі автокефальної церкви Різдва Христового, що в обласному центрі, на чолі із Архієпископом Тернопільським і Бучацьким Тихоном влаштували “розбірки” із настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці архієреєм Іваном Бойком.

“Ну так, як чорна хмара. Розумієте? Владика Тихон заходить і нічого, не вітається, лише приходить коло Євангелія і почав отця (Івана) за райські двері, битися там почали”.- Розповідає парафіянка Галина Кінащук. -“Почали кричати діти, почали кричати жінки… Є жінки, які бачили, як він копнув отця у грудну клітку”.

Зараз отець Іван, настоятель церкви села Винятинці, у лікарні. Щоправда, ребра у нього не є зламаними, як повідомлялося раніше.

“Вони позакривали двері”,- коментує він. -“Як дияконські, так і царські.  Після цього отець Василь сказав мені: мовчи. Хоча всі мікрофони були включені… Після цього отець Василь Божаківський своєю рукою мене за обличчя… І я вдарився головою об стіну”.

Священики церкви Різдва Христового пояснюють, що приїхали у село із благою метою. Хотіли зачитати указ про заборону служіння протоієрею Івану Бойкута представити нового настоятеля церкви. Проте цього не вдалося зробити, бо прихожани жорстко виштовхнули їх із храму.

“Ніхто нікого не чіпав з боку нас”,- коментує клірик церкви Різдва Христового отець Василь Божаківський. -“А люди в агресивній формі зірвали з мене ланцюжок… Порвана куртка, розірвана сорочка…”

Указу про заборону служіння передувала ціла церковно-детективна історія. За словами отця Василя Божаківського, все почалося зі скарг пастви, а згодом додалися розслідування журналістів та висновки екстрасенсів.

“Приїхали журналісти і розслідували. Виявилося, що він чинить перелюб. На камеру все це зазнято, де його коханка виступає і каже, що вона дійсно чинила перелюб зі священиком Іваном Бойком. Інші факти, де є домагання неповнолітніх, розбещення неповнолітніх… От є така передача “Битва екстрасенсів”. І приїжджали екстрасенси і виявили, в минулі роки отець розбещував малолітніх у себе на парафії”.

Однак самі мешканці села Винятинці спростовують усі подібні звинувачення. За їхніми словами, репутація у священика бездоганна.

Указу на заборону служіння від архієрея Тихона отець Іван тепер не зобов’язаний коритися. Оскільки церква села Винятинці вийшла із УАПЦ, а з 18 жовтня належить до єпархії Київського патріархату.

Тим часом правоохоронці вже відкрили два кримінальних провадження: за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень та за перешкоджання проведенню релігійного обряду.

Детальніше у відео “ІНТБ“.

 

Джерело: “0352”.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *