Польща, Росія, Чехія: українські спеціалісти їдуть за кордон, бо вдома їм платять значно менше

Вітчизняні роботодавці змушені переглядати систему мотивації, підвищувати заробітні плати.

Таким чином, конкурують за кадри з Польщею, Росією, Чехією, розповіла Gazeta.ua власниця компанії з підбору персоналу “Нова персона” Інна Новицька.

“На промислових підприємствах персоналу видають уніформу, пропонують медичне страхування, обіди зі знижками. Крім того, є можливість відпочити у санаторіях. Останнім часом такі умови з’явилися у великих комерційних підприємств. Вони пропонують дешеві путівки на відпочинок не лише в Україні, а й за кордоном”, – пояснює Інна Новицька.

Роботодавці не економлять на навчанні персоналу. Ще 10 років тому це була рідкість на ринку праці. Зараз компанії створюють корпоративні внутрішні школи.

“Щоб мотивувати працівників, великі підприємства досі виплачують “13-ту зарплату”. Вона обов’язковий елемент соцпакету. На менших комерційних підприємствах є поняття річного бонусу. Щоправда його отримують не всі, а тільки найкращі працівники за результатами року”, – говорить експерт ринку праці.

Щоб не натрапити на шахраїв під час пошуку роботи, роботодавців потрібно перевіряти. Це можна зробити за допомогою різноманітних “чорних списків”, які є у вільному доступі в інтернеті.

“Потрібно відслідковувати, наскільки часто та чи інша компанія шукає працівників. Якщо люди не затримуються на підприємстві, це сигнал, що роботодавець не надійний. Якщо вже працюєте, то важливо перевірити, чи є запис про це у трудовій книжці, чи надходять відрахування у Пенсійний фонд”, – наголошує Інна Новицька.

В Україні з 26 млн працівників близько 8 мільйонів отримують зарплату в конверті. Тобто майже кожен третій. За кожного неоформленого співробітника штраф становить 111,6 тис. грн. За недопуск перевіряючого роботодавець буде платити штраф до 390 тис. грн.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *